Sanki Yeni Alınmış Gibi: Elektronik Cihazlarınızı Korumanın Yolları

Yıllar sadece giysilerimizi değil teknolojik cihazlarımızı da yıpratıyor. Hal böyle olunca en az kıyafetlerimiz kadar onlara da ilgi göstermek şart. Bugün sizin için elektronik cihazları korumanın ve sanki yeni alınmış gibi göstermenin pratik yollarını araştırdık.

1- Hoparlörünüzün üzerindeki tozları şöyle bir aparat ile alabilir, deliklerin tıkanmasını ya da kir tutmasını önleyebilirsiniz.

hoparlor

2- Kulaklıklarınızı, kullanmadığınız ya da eskiyen bir diş fırçası ile temizleyebilirsiniz.

dis_fircasi

3- Şarj kablosu ya da kulaklıklarınızdaki lekeleri gidermenin bir yolu da onları silgi ile silmek. Sonuç kolay olacaktır.

kulaklik

4- Klavyenizdeki tozları, yapışkanlı bant ile temizleyebilirsiniz. Bez ile silmek, kirlerin klavye arasına kaçmasına neden olabilir. Bu pratik yöntemi mutlaka deneyin!

klavye-temizligi

5- Cihaz ekranını temizlerken kağıt havlu, mendil ya da bunlar gibi materyalleri kullanmaktan kaçının. En kolay ve zararsız temizleme yönteminin fiber bezler olduğunu unutmayın. Ekranı çizmeyecek ve kirleri anında yok edecektir.

bez

6- Bilgisayar monitörünüz için bir öneri daha verelim; kahve filtresi. Evet, kahve filtreleri ile ekranınızdaki tozu rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

ekran