En Etkileyici Profil Fotoğrafı İçin 9 Tüyo!

Bazı ‘unutulmaz anlar‘ vardır hani, ölümsüz kılmak için anında ‘klik!’lenen… Bir de bazı ‘hüsran anlar‘ vardır hani, ölümlü kılarak silmenin çok daha hayırlı olduğu! Bugün konumuz şu profil fotoğraflarımız. Bin bir hava ve emekle renklendirip biçimlendirdiğimiz profillerimiz, ani bir arkadaş etiketi ile az mı heba oldu! Merak etmeyin, MigrosTV yanınızda! Şimdi size birkaç ipucu vereceğiz, bunlara uyan etiketten korkmuyor sevgili okuyucularımız! Bir deneyin isterseniz! 🙂

profil_fotoğrafı

1- “Ay yok çekmeyelim, çok solgunum bugün!”

Bir minik fırçaya bakar! Dudaklarınıza yoğun bir renklendirici sürün; yanaklarınıza da çok canınız yanmayacak şekilde cimcik atın ya da kafanızı aşağıya eğip kan deveranı yaratın! Bakın nasıl birden bire renkleniyorsunuz…

2- Arka planınızı güçlendirin!

Bunu yapmanın en basit yolu saç renginizle kontrast bir arka plan seçmeniz. Saçlarınız siyahsa ve kırmızı bir arka fon bulduysanız hemen patlatın bir şipşak foto! Kendi fotoğrafınızın yıldızı olmanız, sadece birkaç küçük renk meselesi!

 

3- Açınızı bilin!

İşte bütün mesele bu! Doğru açı, büyük fark yaratır, unutmayın. Hangi açının size uygun olacağını bulabilmek için ayna karşısında mesainiz başlasın. Sağ profil, sol profil ya da hafif eğik açı. Hangisi sizsiniz, önce buna karar verin.

4- Gıdı bükmeyin, kolayı var!

Ah şu kilolar, nasıl da ele veriyor tüm gerçekleri. Siz sakın ola üzülmeyin, gıdı bükmeyin çünkü onun da kolayı var. Makineyi yukarıda tutun ve öyle çekin. Yüzünüz daha uzun gözükecek ve gıdıdan eser kalmayacaktır. Gelgelelim, siz gıdınızla da çok güzelsiniz! 🙂

fotoğraf_çekme_tüyoları

5- Bir minik göz yanılması!

Yüzünüzün daha uzun gözükmesini istiyorsanız bir minik önerimiz var. Yüzünüzü hafifçe öne itin, omuzlarınızı ise arkaya. Açı olarak çok minimal oynamaların fotoğrafa yansıması olay olacaktır, bizden söylemesi.

6- Gülleci kolların, pratik çözümü!

Vücudunuz ince ama kemik yapınız kalınsa, yandan fotoğraf çektirmek kâbusunuz olabilir, olmasın! Yapmanız gereken tek şey, kollarınızı bedeninizden hafifçe ayırmak. Ne kadar vücudunuza yapıştırırsanız o kadar genişleyecektir, unutmayın.

7- Peki ya beden?

İnce gözükmenin yolu sadece siyah giymekten geçmiyor. Şimdi sıkı durun, altın kuralı veriyoruz. Önce dik durun, sonra bedeninize 45 derecelik bir açı verin ve sol bacağınızı sağ bacağınızın üzerine koyun. Sonra geleneksel pozunuzu verin; eller havada, belde ya da nasıl rahat ediyorsanız. 1 2 3 CHEEESEEE!

8- Otururken mağdur olmayın!

Ayakta fotoğraf candır ama eğer otururken yakalandıysanız ‘klik’ sesine onun da güzel bir hal çaresi vardır elbet. Bileklerinizi fotoğraftaki gibi çapraz yapın. Bacak boyunuz daha uzun gözükecek ve duruşunuz otomatikman dikleşecektir.

siyah_ayakkabı

9- Gülümseyiiiiin!

Tatlı söz yılanı deliğinden, gülen göz deklanşörü güzelinden basarmış! Evet, o deyim pek öyle değildi ama bizce duruma tam oturdu 🙂 Fotoğraflarınızda sahte de olsa mutlaka gülmeye gayret edin. Bu fotoğrafı daha sıcak yapacağı gibi güzelliğinizi de ön plana çıkaracaktır. Unutmayın bir gülümseme bin güzellik!

Bu tüyolar ile artık etiket mağduru olmayacak, kendi profilinizin assolisti olacaksınız. Bunları bir deneyin, sonuçları birlikte değerlendirelim olur mu?

Havanız nasıl olursa olsun, fotoğrafınız bol ‘like’lı olsun!