Ev Dekorasyonunda Limonu Kullanarak Yaza Ferah Girin!

Hayat size ekşi limonlar sunduğunda onları ev dekorasyonunda kullanmaya ne dersiniz? Tek başına yenmesi neredeyse imkansız olan bu ekşi meyveyi yemeklerimizde, içeceklerimizde ve sos yapımında sıklıkla kullanıyoruz. Peki, hayatımızda ve soframızda bu kadar yeri olan limonu neden evimizi dekore ederken de kullanmayalım ki? Görüntüsü, rengi ve şekli de ferah, iç açıcı olan bu meyve, evinizi günışığıyla dolduracak ve size yaza merhaba dedirtecek!

 

Orta süsü limon!

Orta süsü olarak çiçekleri kullanmaya alışkınız. Görüntüsü ve kokusuyla masalara ayrı bir hava katan çiçeklerin bakımı ayrı bir özen ister. Her gün sulama gerektiren çiçekler solduğunda ise yenileriyle değiştirmek gerekir. Bu kadar bakım gerektiren süsler yerine daha masrafsız ve uzun süre dayanabilen limonu orta süsü olarak kullanmaya ne dersiniz? Tek yapmanız gereken bir vazo ya da kase bulup taze limonları için yerleştirmek! Kase ve vazoların şeklini ve rengini seçmekte özgürsünüz, zaten limonun sarısıyla uyum sağlamayan renk yok denecek kadar az. Limonları ağaç yaprakları ile süslerseniz çok daha doğal, taze bir görüntü yakalayabilirsiniz. Masanızı süslemek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

dekorasyon

Tablolarda limon!

Salonunuzda, mutfağınızda ve odalarınızda canlı renkler mi kullanıyorsunuz? Sizin gibi cıvıl cıvıl olan limon sarısı tablolarda ne kadar da güzel gider! Evinizde limon resimli tablolar kullanarak içinizdeki ışıltıyı ortaya çıkarabilirsiniz. Sarı renk evinizi daha aydınlık ve ferah gösterecek ve odalarınızı güneş ışığıyla dolduracak. Eğer eviniz az ışık alıyorsa ya da evinize daha çok ışık dolmasını istiyorsanız limon tabloları istediğiniz ışıltıyı evinize taşıyacak.

limon

Süs olarak limon!

Tüm ya da kesilmiş limonları evinizin her yerinde süs olarak kullanabilirsiniz. Masanızdaki mumların yanında ya da servis tabaklarında kullanacağınız limon başka süs malzemesine ihtiyaç bırakmadan evinize iç açıcı bir görüntü katacak. Tek yapmanız gereken tüm limonları ya da kesilmiş limonları güzel bir şekilde istediğiniz yere yerleştirmek. Başka hiçbir masraf ya da emek gerektirmeyen bu tekniğe eminim siz de bayılacaksınız!

ev dekorasyonu

Limon ağacı!

Kim limon ağacının o iç açıcı görüntüsünü sevmez ki? Yeşil ve sarının inanılmaz uyumuyla doğanın harikalarıyla bizi bir kez daha şaşırtan limon ağaçlarının kokusu da bir o kadar güzel! Bu doğa harikasını evinizin belli köşelerine, masalarınıza ya da sehpalarınıza yerleştirerek evinize apayrı bir soluk getirebilirsiniz. Bu şekilde bir dekorasyonla evinize renk gelecek ve eviniz mis gibi limon kokacak. Siz de deneyin, pişman olmayacaksınız!

limon ağacı