Ev Tadilatınız İçin 6 Pratik Öneri

En değerli yaşam alanlarımızdan biri olan evimizi güzelleştirmek, hasarlarını düzenli olarak gidermemiz gerekir. Malumunuz, devir tasarruf devri; bu nedenle evin tadilat ihtiyacını kendimiz gidermek ve en iyi sonuçları alabilmek isteyebiliriz. Siz de böyle düşünenlerdenseniz yazımızın devamı tam size göre olabilir! İşte ev tadilatını kolaylaştıracak ve daha tasarruflu ilerlemenizi sağlayacak 5 basit öneri…

1. Plan Yapın

Her işte olduğu gibi ev tadilatı konusunda da plan yapmak size büyük getiriler sağlayacaktır. Harcamanız gereken miktarı kabataslak bile olsa belirlemeniz, alınacaklar ve yapılacaklar listesi hazırlamanız hem bütçenizi kontrollü bir şekilde harcamanıza hem de zamanı daha iyi kullanmanıza yardım edecektir.

2. Bilene Danışın

Evinizin her ihtiyacını tamamen kendiniz karşılamak istiyor olabilirsiniz; ancak bir bilene danışmanın sizin için her açıdan önemli olduğunu unutmayın. Tadilat işlerinden anlayan birinden gerekli önerileri alıp işe öyle koyularak işin büyük bir kısmını kusursuzca halledebilirsiniz.

3. Zamanını Belirleyin

Yapmanız gereken tadilat için ne kadar zaman gerektiğini ve hangi iş için yılın hangi zamanlarının uygun olduğunu belirleyin. Örneğin evinizi boyamak istiyorsanız bunun için havanın ısınan zamanlarını seçmek, sizin için büyük bir zaman kazanımı olacaktır.

4. Basitten Zora İlerleyin

Ev tadilatı, kademelerden oluşur. İşinizin başarılı bir şekilde ilerleyebilmesi için en kolaydan en zora doğru bir çalışma planı hazırlayın. Böylece daha az yorularak daha başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

5. Eşyalar İçin Önlem Alın

Tadilat; boyama, kırma gibi adımlardan oluşuyorsa tadilat dışında kalacak eşyalarınızı korumak için önlem alın. Eşyalarınızın herhangi bir zarar görmemesi için üzerini naylon bir örtü ile örtün ya da mümkünse onları başka bir ortama taşıyın.

6. Temizliği Sona Bırakın

Tadilat süresince evinizin epey bir kirleneceği malum. Bu durumu bir an önce düzeltmek ve acilen temizlik işlerine girişmek istiyor olabilirsiniz ancak mantıklı olanın tadilat sonrasında yapılan temizlik olacağını unutmayın. Tadilatı tamamladıktan sonra temizlenen ve yenilenen evinizin keyfini çıkarın.