Evcil Hayvan Tüyünü Kolayca Temizlemenin Pratik Yolları!

Hayvan dostlarımız canımız ciğerimiz, biz onları tüyleri ile severiz. Severiz sevmesine de konu temizlik olunca hafif bir ‘heyheylenme’ durumu da olmaz değil hani. Özellikle tüyler, evi bir yumağa çevirebilir. Hal böyle olunca da sinirler zıplar, biliyoruz. Peki şu tüyleri zahmetsizce temizlemenin bir yolu yok mu? Bir değil bir sürü var hem de. Sizin için araştırdık.

1- Kullanmadığınız bir bulaşık eldiveni ya da sıradan lastik bir eldiven, tüylerin daha hızlı yapışmasına neden olur. Temizleme kolaylığı sağlar.

bulasık-süngerı

2- Yumuşak bir beze mobilya cilası sıkıp tüy olan yerleri daha hızlı temizleyebilirsiniz. Hem parlak hem temiz olacaktır.

koltuk

3- Mikro fiber bezler tüylerin kurtarıcısı! Mikro fiber çorapları ayağınıza giyip yürürken yerleri temizleyebileceğiniz gibi bez ile de silebilirsiniz. Tüyler hızlıca yapışacaktır.

temizlik

4- Şu karışımı deneyin: Limon suyu, karbonat ve bir miktar çay ağacı yağı. Bunları su ile karıştırın ve tüylü yüzey temizliğinde kullanın; işe yarayacaktır.

limon

Hayvan dostlarımız ile olan yakın alakamız tüy temizliğinden ibaret değil elbette. Uzman veterinerlerle yaptığımız röportajlar için şu linke tıklayın. Tüm bilinmeyenler ve merak edilenler orada sizi bekliyor!