Maharet Ellerde: Evde Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?

Modayı her yönüyle başarı ile ele alan Fransızların, ellerimize kattığı en nadide değer belki de… Temiz görünümün sırrı, yapması meşakkatli ama sonucu göz alıcı…

Modası geçmeyen bir manikür stili; Fransız manikürü. Eğer ellerinizi profesyonel ellere emanet etmek ayda yılda bir olabiliyorsa bu enfes bakımdan mahrum kalacak değilsiniz. Sizin için evde Fransız manikürü yapmanın sırlarını veriyoruz.

turuncu_french

1. Adım / Törpüleme

En ideal olan küt ve kare tırnak. Ojenizin, tırnaklarınız üzerine pütürlü bir görünüm yaratmasını önlemek için önce Migros kozmetik reyonundan satın alabileceğiniz 4 bölümlü törpüden edinin ve üzerindeki rakamları takip ederek tırnak yüzeyinizi temizleyin.

tırnak_törpüsü

 2. Adım / Oje Seçimi

Klasik olan bir kireç beyazı, bir açık beyaz tonda oje almak. Eğer elinizde oje varsa da şunlara dikkat edin. Ojeniz uzamaya başladıysa içine birkaç damla aseton damlatabilirsiniz. Geçici bir çözüm olsa da işe yarayacaktır. Eğer ojenizi, rüzgâr alan bir yerde sürerseniz, oje tırnağınızın üzerinde göz göz olacaktır.

oje_fırçası

 3. Adım / Hat Çekmek

Fransız manikürünün en zor bölümü; beyaz şeridi titretmeden çekmek. Bunun için gizli bir püf noktamız var bizim. Uç kısmını çekerken, fırçayı değil parmağınızı oynatın. Yani bir eliniz fırçayı sabit tutarken, diğer elinizi fırçanın geliş hizasında kaydırın. Böylelikle fırça tutan eliniz kımıldamaz ve olası titremeler de önlenmiş olur.

mor_french

4. Adım / Baz Ojeyi Sürmeden Önce Dikkat!

Ellerinizi yumuşatmak için sürdüğünüz kremden bir süre sonra ellerinizi yıkayıp öyle sürün ojeyi. Tırnağınızda hala krem kalıntısı varsa, ojeniz kuruduktan 10-15 saniye sonra kusacaktır.

renkli_french

5. Adım/ Kurumayan Katlar!

Çok kat oje sürmenin en kötü yanı kurumaması. Bir de üzerine yatarsanız, sabaha yorgan izli tırnaklar ile uyanmak tam bir kâbus. Bunu önlemek için ojeyi sürdükten 1 dakika sonra ellerinizi soğuk suya batırın. Tırnaklarınız hızla kuruyacaktır.

mor_oje

6. Adım / Yeni Tasarımlar?

Klasik Fransız manikürü zaten cebimizde fakat bizim gözümüz başka renklerde. Sizler için bu senenin modası renkli Fransız manikürü renklerini derledik. Bu arada MigrosTV‘de buluna çapraz Fransız manikürü yapımına da göz atmayı ihmal etmeyin!

simli_french