Evde Kolayca Diş Beyazlatmanın 7 Yolu!

Beyaz dişlere sahip olmak sağlıklı bir vücudun ve kişisel hijyenin belirtisidir. Aynı zamanda da mükemmel bir gülüşün temel öğesidir. Bazı insanlar vardır ki onları gülüşlerinin güzelliğiyle hatırlarız. “Ne güzel gülüşü var”, ya da “inci gibi dişleri var” diye imrendiğimiz insanlar gibi olmak için her zaman tonlarca para harcamaya gerek yok. Evde uygulayacağınız bu pratik yöntemlerle siz de gülüşüyle dikkat çeken biri olabilirsiniz!diş_sağlığı

1. Dişlerinizi günde en az 2 kere düzgünce fırçalayın ve diş ipi kullanın! Diş ipi kullanmak dişlerinizin arasındaki plak oluşumunu engeller ve bu bölgeleri beyazlatır.

2. Daha çok havuç, elma ve kereviz tüketin! Tükürük salgınınızı artıracak ve dişlerinizdeki plak oluşumu durduracaktır. Bonus olarak da içerdikleri yüksek vitamin C oranıyla ağızdaki koku yapan bakterilerin ölmesini sağlayacak ve diş etlerinizi güçlendirecektir.

3.Daha çok çilek tüketin! Çilek malik asit içerir ve bu diş lekelerinin giderilmesinde etkilidir. En iyi sonucu almak için ikiye böldüğünüz çileği dişlerinize sürtün ya da çileği ezip dişlerinize sürün, 1 dakika bekletin ve suyla temizleyin.diş_beyazlatmanın_yolları

4. Daha sert peynir yiyin! Sert peynir yemek tükürük üretimini artırarak dişi lekeleyen bakterilerin ortadan kalkmasını sağlar.

5. Bu karışımı deneyin! Bir bardağın yarısına limon suyu yarısına ılık su koyun. Bu karışımla dişlerinizi haftada bir defa fırçalayın. Bu işlem dişlerinizi parlatır; ancak haftada bir defadan daha fazla uygulamayın çünkü limon suyu dişlerinizi aşındırabilir.

 6. Bu bakım karışımını 1 hafta uygulayın! Bir bardakta bir çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı ada çayı ve bir çay kaşığı tarçını iyice karıştırın. Bu sırada dişlerinizi diş fırçanızla ve normal diş macunuyla fırçalayın. Dişlerinizi iyice çalkalayın ve dişlerinizde diş macunu kalmadığından emin olun. Daha sonra hazırladığınız bu karışıma hafif ıslak olan diş fırçanızı batırıp dişlerinizi iyice fırçalayın. Her akşam yatmadan bu işlemi tekrarlayın. 1 haftadan sonra dişlerinizdeki değişimi fark edeceksiniz!

7. Bir de buna ne dersiniz? Bir çay kaşığı karbonat, üç damla zeytinyağı ve yarım limonun suyunu karıştırın. Dişlerinizi en az 1 hafta her gün bu karışımla fırçalayın. Dişlerinizin her gün biraz daha beyazladığını fark edeceksiniz.