Adım Adım İlerliyoruz: Evde Saç Boyamanın 5 Püf Noktası!

Belki geçmişte yaşadığınız kötü bir kuaför deneyimi, belki iddialı bir “Benim elim yatkındır” ifadesi… Sebebi ne olursa olsun, saçınızı evde kendiniz boyamı tercih ediyorsanız bu bilgiler size #iyigelecek. Sizin için adım adım saç boyamanın püf noktalarını araştırdık.

1- Eğer saçınız çok kısa değilse, hiçbir zaman tek kutu hatasına düşmeyin. Yedekli olması ve yarım kalmaması için mutlaka 2 kutu alın.

saç modası

2- Oryel ile renk açma işlemini evde yapmamanızda yarar var. Bu gerçekten uzmanlık gerektiren bir iş. Saçınızın 1-2 ton koyusunu evde boya ile yapabilirsiniz ancak konu renk açmaya gelirse mutlaka uzmandan yardım alın deriz.

sac-bakimi

3- Boyama  işlemine başlamadan önce kulaklarınıza, yüzünüzün kenarına ve ensenize vazelin sürün. Bu, boyanın yüzünüze yapışmasını önleyecektir.

güneş kremi

4- Saç boyasını bir kapta karıştırdıktan sonra, kabın içine saç yağlarından katabilir ve yeniden karıştırabilirsiniz. Bu, boyanızın daha iyi tutmasına yarayacağı gibi aynı zamanda saçınızı besleyecektir.

sac-spreyi

5- Saçınızı boyamaya başlamadan önce tutamlara ayırın. Ayırdığını parçayı boyayın ve diğerine geçin. Böylelikle daha kolay ve etkili bir boyama olacaktır.

saç_modelleri

6- BONUS: Boyalı Saçınızı Güneşten Korumanın Yolları

Bu sene de deniz, klor ve güneşin olumsuz etkilerine maruz kalacak saçınızı korumanın pratik yollarını derlediğimiz şu yazımıza da bir göz atın deriz.

sac-kesimi

Pratik bakım sırları, sıra dışı güzellik tüyoları ve çok daha fazlası için MigrosTV‘yi takip etmeye devam edin!