Evinizi Taşırken İşinizi Kolaylaştıracak 7 Pratik Bilgi

Yepyeni bir hayat, yepyeni bir heyecan, yepyeni bir ev. Ev taşımak birçok ‘yepyeni’ye ev sahipliği etse de günün sonunda kaybolan çorap tekleri, yalnız kalmış berjer yastıkları ya da bilumum ‘aman kaybolmasın’ eşyasının sırra kadem basması, pek de sempatik olmuyor. Biz bu yazımızda taşınırken işinizi kolaylaştıracak pratik bilgilere değinmek istedik. Böylelikle arada kaynayan eşyaların hüznü, en azından kırılan eşyalarla gölgelenmesin. Basit el yapımı çözümler ile taşınmak kâbusunuz olmasın, gelin işi detaylandıralım. Hepsinden önce bir ‘ön yorgunluk’ kahvesi?

1- Kolileri Daha Kolay Taşımanın Pratik Yolu!

Kolileri fotoğrafta gösterildiği gibi üçgen şeklinde keserseniz, taşıması daha kolay olacaktır.

koliler

2- Yumuşak Eşyalara Yer Kaplamayan Çözüm!

Peluş oyuncak, yastık, battaniye, yorgan vb. gibi yumuşak eşyaları, genişçe bir çöp torbasına koyun. Böylelikle hem yer kaplamayacak hem de taşınması daha kolay olacaktır.

oyuncak-tasima

3- Kablolarınızın Fotoğrafını Çekin!

Bazı elektronik cihazlar öyle karmaşıktır ki doğru prize doğru fişi taktıktan sonra profesör ünvanı almanız içten bile değildir! Bu karışıklığı önlemek için, elektronik cihazlarınızda takılı kabloların fotoğrafını çekin; böylelikle evinize yerleşirken ‘Bu kırmızıyı nereye takıyorduk yahu?’ hezimetinin de önüne geçmiş olursunuz.

kablolar

4- Kitap Kurtlarına Pratik Yol!

Bilgide ağır, taşımada hafif olan 10 kitabın bir araya gelmesi ile oluşan kütle canınızı daha doğrusu belinizi sıkabilir. Bu durumu önlemek için, kitaplarınızı valize yerleştirin. Böylelikle koli taşımak zorunda kalmazsınız.

valiz

5- Evde İlk Akşam İçin!

Her yer curcuna, koliler yığılmış, kapı önlerine poşetler yaslanmış. Gelin görün ki gün bitti, taşındınız ve koca eşya yığınlarıyla karşı karşıyasınız. O akşam kullanacağınız kahve, tuvalet kağıdı, çay, belki bir iki atıştırmalık, kitap, vb. gibi günlük ihtiyaçlarınız için ekstra bir koli hazırlayın ve üzerine diğerlerinden ayıran bir not yapıştırın. Böylelikle evinizde ilk akşamınızda kolilerin üzerinden atlayarak o gece ihtiyacınız olan eşyaları aramak zorunda kalmazsınız.

tasinma

6- Plastik Tabakların Tam Zamanı!

Seramik ya da porselen tabakların kırılmasını önlemenin en pratik yollarından biri plastik tabak. Tabaklarınızın arasına plastik tabakları koyun, böylelikle tek parça halinde mutfak gereçlerinize kavuşmuş olursunuz.

tabak-tasima

7- Takı Toka Gereçleri!

Takılarınızı kaybolmadan taşımanın pratik yolu var; tuvalet kâğıdı rulosu. Ruloyu fotoğrafta görüldüğü kullanarak, kolyelerinizi muhafaza edebilirsiniz.

kolye-tasima

Eşyaları muhafaza etmenin pratik yollarından sonra, geldik günün yorgunluğunu atmaya. Önden bir kahve ikram etmiştik, şimdi de sizi en yakın Migros Mağazası‘na davet ediyoruz. İlk gün kap kaçak bulmakla uğraşmayın diye, size MFırın‘dan sıcacık lezzetler hazırladık. Birbirinden özel lezzetler ve nefis atıştırmalıklar için Migros Mağazaları’nın içindeki MFırına’a mutlaka uğrayın!