Evinizi Ucuz Yoldan Isıtmanın Yolları

Devir tasarruf devri. Çetin kış şartları geldi geliyor derken havalar birden değişti bile. Faturalar cebimizi yakacak belli ki ama hiç olmazsa şu ‘yanma’ işini biraz hafifletelim istedik. Sizin için evinizi daha sıcak hale getirmenin pratik yollarını listeledik.

1- Pencere pervazlarına bant çekerek, pencerelerden soğuk hava sızmasını önleyebilirsiniz. Küçük küçük üfleyen soğuk, günün sonunda evinizin sıcaklığını ciddi oranda düşürebilir.

pencere

2- Havalandırmanızı temizleyin. Kışa girmeden önce klimanızın bakımını yaptırın ve tüm deliklerin temizlendiğine emin olun. Tıkalı delikler, işlevi düşürecektir. Havalandırma boşluğu için de aynı durum geçerli tabi.

havalandirma

3- Portatif ısıtıcılarla aranız nasıl? Üstelik şimdi çok daha uygun fiyatta. Migros Mağazaları‘ndan da satın alabileceğiniz ısıtıcılarla güvenle ve düşük maliyetle ısınabilirsiniz.

isitici

4- Kapı altları da soğuğu dirhem dirhem yayan yerlerden. Oraya çekeceğiniz bir plastik film şeridi, işinizi görecektir.

kapi

5- Kaloriferin gücü evinizi ısıtmaya yetmiyorsa kıyafetlerinize yetsin 🙂 Yatmadan önce pijamalarınızı kal üzerine koyun ve sonra giyin. Ev ısınmasa da en azından vücut ısınız uyurken yüksek olacaktır.

uyku

Basit yollar ile aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Siz niyetlenin, biz önerilerimizle hep sizinleyiz!Daha sıcak günlere… 😉