Farkında Olmadan Yaptığımız Ama Saça Zarar Veren 5 Şampuanlama Hatası

Aslında ne kadar basit değil mi? İki köpürt, bir durula çık! Esasında yalnızca birkaç dakikamızı alan bu şampuanlanma meselesi, saçımıza belki maşadan bile daha çok zarar veriyordur, olamaz mı? Bugün sizin için farkında olmadan yaptığınız ama saça zarar veren hataları kaleme aldık.

1- Şampuanlama öncesi saçınızı 3 ile 5 dakika boyunca ön şampuanlamaya hazırlıyor musunuz? Dememiz o ki ılık suyu 3 – 5 dakika saçınıza tepeden dökerseniz, şampuan için daha iyi bir zemin hazırlamış olursunuz. Tüm saçın ıslanması ve saç köklerinin yumuşaması, saç bakımınıza olumlu etki edecektir.

düş almak

2- Yeteri kadar köpürtüyor musunuz? Gerçek şu ki saç en az 5 dakika köpürmeden, temiz olamaz. Saç diplerinize masaj yaparak, saç köklerini harekete geçirmeli ve sonra durulama faslına geçmelisiniz.

şampuan

3- Temiz kokusuna aldandığımız ve yıkadıkça yıkadığımız saçlarımıza verdiğimiz en büyük hasar 3-4 kez şampuanlamak olabilir. Uzmanlara göre 1 kez ve çok köpürtülerek yapılan şampuanlama her zaman saça daha faydalı.

saç modası

4- Çok sıcak suyla yapılan yıkama, özellikle kış ayında sizi rahatlatsa da saçlarınıza büyük zarar. Eğer saçlarınızın çokça parlamasını istiyorsanız son durulama suyunu soğuk suyla yapmanızda fayda var.

duş_almak

5- Gelin finali şu yaz sıcakları için yapalım. Yaz sıcaklarında saçınızı olası zararlardan korumanın yollarını kaleme aldığımız şu yazımıza mutlaka göz atın deriz.