Gazete Kağıdını Değerlendirmenin 7 Yöntemi

Geri dönüşüm yöntemlerinin ebedi savunucuları yaklaşın! Size çok pratik, doğa dostu, önerilerimiz var. Günü geçen gazete kağıtlarını değerlendirerek çok faydalı sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte detaylar:

  • Çiçek Buketi Hazırlayın

Gazete kağıtlarından evinizin bir köşesine çok farklı bir aksesuar yaratabilirsiniz. Kağıtlardan kolay bir şekilde çiçek yapabilmenin videolarına internet üzerinden kolayca ulaşabilir hem farklı hem de şık bir çiçek buketini kendi ellerinizle hazırlayıp doğaya da katkıda bulunabilirsiniz.

  • Temizlik Malzemesi Yapın

Evinizin pencerelerini silerken gazete kağıtlarından yararlanmak harika bir fikir olabilir. Camı ıslak bezle sildikten sonra gazete kâğıdı ile kurutabilir, camda herhangi bir leke ya da bezden dolayı tüy kalıntısı kalmasını önleyebilir, mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.

  • Koku Giderin

Termos ya da saklama kabının içerisindeki rahatsız edici bir kokudan mı şikâyet ediyorsunuz? Çözümünüz gazete kağıdında olabilir. Kırıştırdığınız bir gazete parçasını kokudan şikâyet ettiğiniz gıda konteynerine koyun ve bir gece bekletin. Ertesi gün kokunun yok olduğuna şahit olacaksınız.

  • Domatesleri Olgunlaştırın

Bir dalgınlığınıza denk geldi ve henüz olgunlaşmamış bir domates aldınız; üzülmek yok, çözümü burada. Olgunlaşmamış 1 adet domatesi gazete kağıdına sarıp oda sıcaklığında bekleterek kısa zamanda olgunlaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

  • Ayna Temizleyin

Ne demişler, “Şu aynanın tozuna bak, şu evin kızına bak.” Kısacası ayna temizliği önemlidir. O hâlde bu önemli konu için gazete kağıtlarından yardım almaya ne dersiniz? Kirli aynanıza temizleyici bir ürün uyguladıktan sonra gazete kâğıdı ile silin. Aynanızın tüm lekelere veda edip pırıl pırıl bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

  • Ayakkabıları Kurutun

Oldu ki yağmura hazırlıksız yakalandınız ve ayakkabılarınız sırılsıklam oldu ya da yıkadığınız ayakkabılar bir türlü kurumak bilmedi. İşte size harika bir kurtaran; gazete kâğıdı!

Islak ayakkabıların içine gazete kâğıdı koyup bir gece bekleterek ayakkabılarınızın kısa zamanda kolayca kurumasını sağlayabilirsiniz.

  • Sebzelerin Ömrünü Uzatın

Buzdolabının sebze çekmecesinin zeminine bir gazete kâğıdı yerleştirerek buzdolabındaki nem ve kötü kokunun yok olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece sebze ve meyveler için kusursuz bir ortam yaratır, ömürlerini uzatabilirsiniz.