XL Bedenlerin Asla Yapmaması Gereken 6 Giyinme Hatası!

Bugün konumuz geniş; içerik olarak da ebat olarak da. Bedeninizi bilmiyoruz ancak yazımızı tıklayıp okumaya başladığınıza göre sanırız 0 beden de değilsiniz 🙂 Her halinizle zaten güzelsiniz o ayrı da, bu sefer belki farkında olmadan yaptığınız giyinme hatalarına değinmek istedik.

giyinme-hatalari

Bol giyinmek kilonuzu örtmediği gibi, olduğundan da fazla iri olmanızı sağlayacaktır. Evet, dapdar da giyinin demiyoruz ancak ikisinin tam ortası karar oluyor işte.

2- Pantalonu sıkıp, göbeği fırtlatmak!

Pantalon dar oluyorsa, üst tarafı bol bırakmanızda fayda var. Aksi halde, alt taraf sıkacak üst taraf şahlanacaktır 🙂

3- Çok desenli giyinip şimşekleri çekmek!

İri desenler, örneğin büyük çiçekler bel genişliğinizi daha fazla gösterir. Bunun yerine dikine çizgileri tercih etmek her zaman daha iyi sonuç verebilir. Zaten çiçekler dalında güzel 🙂

4- İri halka küpe takmak!

Yüzünüz yuvarlaksa, gıdınız da halliceyse 🙂 iri halka küpe takmak yüzünüzü daha geniş gösterebilir. Bunun yerine aşağı doğru sarkan küpe takabilirsiniz. Daha güzel görünebilir.

5- Göğüs altında büzmesi olan bluzlar!

Bu tarz bluzlar, göbek kısmını bol gösterdiğinden tercih ediliyor olabilir. Ancak göğüs kısmından yapılan büzgüler, sanılanın aksine göbeğinizi daha öne çıkarır ve dahası hamile gibi görünmenize neden olabilir.

6- Boğazlı kazak giymek!

Şaka gibi ama öyle 🙁 Boğazlı kazak, gıdınızı saklar gibi görünse de yanaklarınızın daha ön plana çıkmasına neden olacaktır. Bunun yerine yaka kısmı V şeklinde olan kıyafetler giymek, yüzünüzü uzun gösterecektir.