Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 5. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını tavuklu tarhana çorbası, etsiz türlü ve havuç rüyası tatlısı ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Tavuklu Tarhana Çorbası

Tarhana çorbası; ülkemizin birçok yöresinde farklı yapım şekilleriyle kendine yer bulmuş geleneksel tariflerimizden biridir. İçeriğindeki birbirinden faydalı malzemeleriyle bebekten yetişkine herkes için çok faydalıdır, iftar sofraları için lezzetli bir tercihtir. Sizler için hazırladığımız detaylı tarifi izlemek için hemen tıklayın.

 

2- Etsiz Türlü

Sebze sevenler ve iftar sofralarında daha sağlıklı yemekler tüketmek isteyenlere harika bir önerimiz var; etsiz türlü! Sizler için hazırladığımız detaylı tarifi izleyerek etsiz türlü yapımının  püf noktalarını öğrenebilir ve iftar saatini bekleyenleri harika bir yemekle karşılayabilirisiniz. Tarifi izlemek için hemen tıklayın.

Etsiz Türlü Tarifi

 

3- Havuç Rüyası

İftar için farklı bir tatlı tarifi arıyor, içinde bolca vitamin de olsun, diyorsanız havuç rüyasına dalmak için böyle buyurun! Portakal suyunun iştah kabartan mis gibi katkısı ve petibör bisküvilerin lezzetiyle süslenen havuç rüyası;  iftar sofranıza renk, midenize şenlik olmak için geliyor. Siz de iftar yemeğine tatlı bir final yapmak ister ya da lezzetli bir sürprizle çocuğunuzu havalara uçurmak isterseniz havuç rüyası tarifi tam size göre demektir. Tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.

Bu ramazan evdeyiz, sıcak pidelerimizi de kendimiz yapabiliriz. Eşsiz ramazan pidesi tarifi için hemen tıklayın.

 

Ramazan sofralarının vazgeçilmez ürünleri Migros Sanal Market’te!

Myfresh Baklavalık Yufka ile pratik bir şekilde baklava hazırlayabilir ve şerbetli tatlıya doyamayanlara ikram edebilirsiniz. Satın almak için hemen tıklayın.

İster iftar sonrasında çayın yanında isterseniz yaptığınız tatlıların arasında ya da süsünde kullanın. Antep fıstığını satın almak için hemen tıklayın.