Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 7. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını lebeniye çorbası, tepsi mantısı ve kuru incir dolması ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Lebeniye Çorbası

İsmiyle Arapça’dan, lezzetiyle Gaziantep yöresinden gelen lebeniye çorbası; çocuktan yetişkine herkes için hem besleyici hem de leziz bir çorba seçeneği. İçindeki minik minik köfteleri, nohut, pirinç ve yoğurt gibi malzemeleriyle doyuruculuğu oldukça artan lebeniye çorbası; sofradaki ana yemeklerin şansını biraz azaltabilir, baştan uyaralım! Tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.

2- Tepsi Mantısı

Tadı da sunumu da Ramazan ayına yakışır, iftar sofrasını taçlandıracak harika bir tepsi mantısı hazırlamaya ne dersiniz? Püf noktaları ve detaylı anlatımı ile sizler için hazırladığımız tarifi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!

3- Kuru İncir Dolması

Çok az miktarda şekerle hazırlayıp kaymak ekleme kısmını da tamamen sizin iradenize bıraktığımız incir dolmasına bayılacaksınız. Ağırlıklı olarak kuru
incirin doğal şekeri ve cevizin lezzetiyle hazırladığımız bu nefis dolma, ölçüsü abartılmadığı sürece epey masum, bizden önermesi! Siz de iftara saatler kala az zahmetle hazırlanıp çok mutlu eden tatlı tariflerine gönül verenlerdenseniz incir dolması tarifimizi de hemen deneyebilir, favorileriniz
arasına ekleyebilirsiniz. Tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.

 

Evde Ramazan pidesi yapmak istiyorsanız tarifimizi görmek için hemen tıklayın!

Arasında da Tereyağı Eritilir: Evde Ramazan Pidesi Nasıl Yapılır?

 

Ramazan sofralarının vazgeçilmezleri Migros Sanal Market’te!

İftardan sonra ister tatlının yanına, ister güzel sohbetlerin ortasına harika bir çay yakışır! Doğuş Karadeniz Çayı satın almak için hemen tıklayın.

Ramazan demek iftara sonrası tatlılar demek. Tatlı için de Torku Şeker Tanesi Toz Şeker gerek. Satın almak için hemen tıklayın.