Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 8. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını pancar çorbası, pırasa yemeği ve limonlu muhallebi ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Pancar Çorbası

Daha önce çoğunlukla turşu ya da salata halleriyle tercih ettiğiniz pancarın kâselere sığan halini de pek seveceksiniz. İçinde yer alan bolca yoğurt
sayesinde protein ve kalsiyuma doyacak, pancarın güzel rengiyle gözlerinizi şenlendirecek, bol vitaminini önce kaşıklarınıza sonra da midelerinize
dolduracak, şifa bulabileceksiniz. Tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.

2- Pırasa Yemeği

Pırasa yemeği denince keyfiniz kaçıyorsa size yeni bir önerimiz var! Portakallı, limonlu, zeytinyağlı pırasalar damak tadınıza hitap etmiyorsa kıyma ve pırasanın muhteşem uyumuyla iftar sofranızda yenilik rüzgarları estirmeye hazır olun! Çünkü her yemeği güzelleştirmesiyle bilinen kıyma bu kez pırasa yemeğine bambaşka bir kimlik kazandırmak için yardımınıza koşuyor! ”Pırasa soğuk yenir” diyenleri bir bir susturacak, ”Sebzeyle doymam” diyenleri tıka basa doyuracak, kış sofralarının en lezzetlisi olacak kıymalı pırasa vücudunuzu sağlıkla doldurmaya hazır. Siz de kıymalı pırasa pişirmek için hazırsanız videomuzu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

3- Limonlu Muhallebi

Sıradaki videomuzda âdeta milli tatlılarımızdan olan muhallebiyi mis gibi limon aromasıyla buluşturduk. Ramazan Ayı’nda tatlı isteğinizi gidermek için tercihinizi hafif ve sütlü tatlılardan yana kullanıyorsanız limonlu muhallebi tarifine bayılacaksınız. O halde; günün stresinden arınmak için kendinizi muhallebinin yumuşaklığına, limonun mis gibi kokusuna bırakmaya hazır olun; çünkü o, her bir kaşığında size mutluluk sunmaya kararlı! Detaylı tarifi izlemek için hemen tıklayın.

 

Sahur sofralarının vazgeçilmez lezzetleri Migros Sanal Market’te!

Polonez Dana Bratwurst satın almak için hemen tıklayın.

Hem iftar hem de sahur sofranızda yer alabilecek harika bir lezzeet; Çokokrem. Satın almak içinBugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için hazırladığımız günün iftar menüsü önerileri devam ediyor!