Hangi Ev İşi Ne Kadar Kalori Yaktırıyor?

Ev işleri, dert işleri mi demek oluyor? Onları erteleyebildiğiniz kadar erteliyor, aklınıza geldikçe ruhunuz mu daralıyor? Bu içeriğimiz sizin için gelsin, dert gibi gelen ev işleri aslında ne kadar kalori yakmanıza yardımcı oluyor da size sağlıklı bir vücut hediye ediyor birlikte görelim ve tüm ertelenen işlere karşı harekete geçelim!

1. Yemek Hazırlamak- Sofrayı Düzenlemek

Yemek hazırlamak konusunda siz ne düşünürsünüz bilemeyiz; ama birçok insan tarafından oldukça keyifli bir süreçtir. Ruhunuz için terapi niteliğindeki bu aktivite ile hem sevdiklerinizi mutlu edebilir hem de kendi bedeninizi mutlu edebiliyorsunuz. Yemek hazırlayıp sofra düzenleyerek yaklaşık olarak 90 kalori yakmanız mümkün.

osmanli-yemekleri-zeytimyagli

2. Ütü Yapmak

En çok ertelenen ev işlerinden biridir. Yıkanan kıyafetler, masa örtüleri, perdeler ütülenmek için olabildiğince ertelenir ve tepeleme küçük dağlar oluşur. Eğer sizde de durumlar böyleyse işte sizi harekete geçirecek bir bilgi! Ütü yaparak yaklaşık olarak 70 kalori yakmanız mümkün.

utu-yapmak

3. Perde Takıp Çıkarmak

Bundan sonra bu görevi uzun boylulara kaptırmak yok! Perde takıp çıkararak yaklaşık olarak 50 kalori yakmanız mümkün.

migrostvblog_evdekorasyon_v3_070617

4. Camları Silmek

En meşakkatli ev işlerinden biridir; ama sonucunda pırıl pırıl bir camdan dışarıyı seyretmek de oldukça keyiflidir. İşte size bir keyif sebebi daha, camları silerek yaklaşık olarak 150 kalori yakmanız mümkün.

kis-dekorasyonu

5. Banyoyu Temizlemek

Ovun lavaboları, dökün çamaşır sularını, silin duş kabinlerini, fırçalayın yerleri! Her şeyi unutup banyonuza odaklanın, bakın pırıl pırıl bakışıyla size nasıl teşekkür ediyor. Banyo temizleyerek yaklaşık olarak 100 kalori yakmanız mümkün.

banyo dekorasyonu

 6. Çamaşırları Asmak

Çamaşır asmak, sıkıcı ev işlerinden biridir; ancak sıkılmak yerine tek tek ve özenle görevi tamamlarsanız kârlı çıkarsınız. Çamaşır asarak yaklaşık olarak 78 kalori yakmanız mümkün.

yunlu-camasirlar

7. Yerleri Temizlemek

Evin temizlendiğinin en güçlü göstergesi, belki son belki ilk dokunuş olan yerlerin temizlenmesidir. Elektrik süpürgesi ile süpürerek yaklaşık olarak 70 kalori, yerleri silerek yaklaşık olarak 60 kalori yakmanız mümkün.

karbonat-temizlik

8. Bahçede Çalışmak

Apartmanlara sıkışan yaşantılar içerisinde bir bahçeye sahipseniz zaten yeterince şanslısınız demektir. Neden bu şansı daha da katlamayasınız? Hem güzel bitkilere can verip hem de kendinize sağlık katmak şahane fikir olacak. Bahçe işleri ile uğraşarak yaklaşık olarak 88 kalori yakmanız mümkün.

bahce