Hayat Kurtaran 9!

Hani bazı anlar vardır; tam kapıdan çıkacakken sizden önce kaçan(!) çorap, alelacele bir yere yetişmeye çalışırken sıkışan fermuar, yaz ortasında saçınıza ve omuzlarınıza yağan karlar (!) nam-ı diğer kepekler ve daha pek çoğu… Anlık da olsa hayatınızda “sorun” olarak giriyorsa bu saydıklarımız, sorunu bize sorun! Hepsi için minik yöntemlerimiz var…

1- Evdeki ağır sigara kokusunu gidermek için evin bazı köşelerine ıslak sünger koyun; kokuyu emecektir.

sünger

2- Sıkışan fermuarınıza sinirlenmek yerine üzerine kurşun kalem ya da sabun sürmeyi deneyin; fişek gibi kayacaktır.

fermuar

3- Japon yapıştırıcısının azizliğine uğradınız ve artık parmaklarınız yüzgeç gibi mi? Merak etmeyin eski 10 parmak günlerinize dönmeniz hayal değil, aseton! Evet, yapışkanın bulaştığı bölgeye 2-3 damla aseton dökün ve bekleyin. Çok hassas bir bölgede değilse tabi, aksi halde sonuç daha kötü olabilir. Sonrasında pamuk ile silin ve yıkayıp iyice nemlendirin.

japon_yapıştırıcı

4- Farınızı bir türlü istediğiniz koyulukta ve yoğunlukta olmuyor mu? Oldururuz! Yapmanız gereken far fırçanızı hafifçe suya batırmak. Far daha yoğun görünecektir!

far_fırçası

5- Rimel kullanmayı seviyor ancak fazla sürmekten kaynaklanan topaklar yüzünden kirpiklerinize karabiber yapışmış gibi mi duruyor? Kolayı var; pudra! Kirpiğinize rimelden önce az miktar pudra sürün, topaklanmayacak ve karabiber eskisi gibi sadece et yemeklerine yakışacaktır.

rimel

6- Deri ceketiniz, çantanız ya da ayakkabınız matlaşmışsa çözüm gliserin. Bir miktar gliserini fırçalama yöntemi ile deri üzerine sürtün ve bekletin. Sonuç tertemiz olacaktır.

deri_Ceket

7- Sinirlendiğiniz anda ağzınıza hemen bir bitter çikolata atın. Yoğun kakao stresinizi yerle bir edecektir.

bitter_çikolata

8-  Sarımsak doğrarken her seferinde bıçağınıza yapışmasından şikâyetçiyseniz bıçağın üzerine biraz tuz dökün; yapışmayacaktır.

sarımsağın_faydaları

9- Sporu biraz fazla kaçırdınız ya da ayaklarınız mevsim değişikliğinden dolayı biraz şişti ise (hekim kontrolünden sonra) eğer doktorunuz da uygun görürse ayaklarınızı kolonya ile ovun. Şişlikleri azalacaktır.

Close up hands massaging a foot at the white carpet background

Close up hands massaging a foot at the white carpet background

Pratik bilgiler bunlarla sınırlı değil elbette! MigrosTV’de sizi bekleyen pek çok pratik bilgi var; ballı yulaflı krem tarifinden domatesi kolay soyma tüyolarına, halıya yapışan sakızı çıkarmanın kolay yolundan saçlarınızı parlatan bakım kürüne kadar aradığınız her şey MigrosTV‘de!