Hayat Kurtaran 4 Farklı Temizlik İpucu

İnatçı lekelerin inadı, kurumuş kirlerin tuzu kuru tavrı, etrafa sıçramış yağların ‘vıcık’ görüntüsü… Bu aralar mutfak ve ev temizliği ile başınız dertte ise bunları bilmek size #iyigelecek.

Temizlik öncesi Migroskop‘ta yer alan temizlik kampanyalarını takip etmeyi unutmayın.

1- Mutfak Dolaplarında Biriken Kir!

Ne kadar ovarsanız ovun bazı inatçı kirler evinizi terk etme konusunda ısrarcı olabilir. Böyle bir durumda bir de şunu deneyin; ayçiçek yağı ve karbonatı karıştırın ve bir diş fırçası yardımı ile ovun. Sonuç pırıl pırıl olacaktır.

mutfak dolabı

2- Ah Şu Oyuncaklar!

Çocuğunuzun neredeyse bir halı sahayı kaplayan oyuncaklarını tek tek temizlemekten fenalık geldiyse, o halde size pratik bir önerimiz var. Onları çamaşır torbasına atarak, tüm oyuncakları bir çırpıda yıkayabilirsiniz. File aralıklarının sık olmasına ve ağırlığına dikkat edin, aksi halde makineniz zarar görebilir.

oyuncaklara dair ilginç bilgiler

3- Ütü Temizliği!

Kıyafete dökülen yağın, 1 numaralı anlık çözümü tuz şimdi de karşımıza müthiş bir temizleyici olarak çıkıyor. Ütü tabanındaki kirleri gidermek için, üzerine tuz dökün. Kirler hemen yumuşayacak ve paslı görüntüden eser kalmayacaktır.

ütü temizliği

4- Halıdaki Tüyler!

İster kendi saçınız, ister minik dostunuzun tüyleri… Halıya yapışmış kıl, saç ve tüyleri toplamanın pratik bir yolu var; cam sileceği! Cam sileceğini, halı yüzeyinizi temizlemek için de kullanabilirsiniz. Üstelik çok pratik ve etkili!

cam_sileceği