Ani Gelen Sorunlara Anlık Çözümler: Hayatınızı Kolaylaştıracak 6 İpucu

Bugün sizin için pratik ipuçları listeledik. En olmadık zamanda pat diye ortaya çıkan sorunlar için pratik çözümlerimiz var.

1- Şarj kablosunun ucu nazik olur malum, her an yıpranmaya hazırdır. Bunu önlemek için çok basit bir yöntemimiz var. Ekmek poşetinin lastiklerini kabloya dolayarak onu olası zedelenmelerden koruyabilirsiniz.

kablo

2- Duvarlarınızdaki delikleri kapatmak için illa alçı boyaya gerek yok. Bir diş macunu bile bu delikleri kapatmaya yeterli olacaktır desek?

dişmacunu

3- Kapı gıcırtısı nasıl da sinir bozar değil mi? Bunu önlemek için kapının gıcırdayan kısımlarını herhangi bir sıvı yağ çeşidiyle yağlayın. Anında geçecektir.

baharatlı zeytinyağı

4- Eski deri ayakkabılarınıza Hindistan cevizi yağı sürerseniz anında parlayacaktır. Ayrıca deri ceketler için de bir önerimiz var; vazelin. Bir pamuğa vazelin sürüp, deri ceketinize uygularsanız ceketiniz yeni gibi olacaktır.

hindistancevizi

5- Kıyafetlerinizdeki çamaşır suyu lekelerini gidermek için ihtiyacınız olan tek şey ispirtolu kalem. Evet ispirtolu bir kalem ile lekelerin olduğu yerleri boyayabilirsiniz tabi giysiniz koyu renk ise…

çamaşır_suyu_lekesi

6- Çamaşır makinenizdeki pas kokusunu önlemek için; şu adımları takip edin:

– 2 su bardağı sirke, 1/4 su bardağı kabartma tozu ve sıcak su ile makinenizi çalıştırın.
– Deterjan ile makinenizi boş iken bir kez çalıştırın ki karışım kıyafetlerinize bulaşmasın.