Her Sabah Ballı Su İçerseniz Vücudunuzda Bu Mucizeler Olur!

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte mucizelere aç günlerimiz de başlamış oldu. Kışın yenen böreklerin, bu mevsimde vücudumuza çöreklenmesine şaşırmadık ama bu hızlı çözümler aramamıza engel değil. Ballı suyu duydunuz mu hiç? Hani şu sabah aç karna içilen. Bir araştıralım dedik meğer geç kalmışız. Dünya bununla çalkalanıyormuş da bizim haberimiz yokmuş. Durun durun, faydalarını anlatalım.

1- Aç karna ballı su içerseniz, gün içinde tatlı isteğiniz yarı yarıya iniyor. Hatta asitli ve şekerli içecek isteğiniz bile köreliyormuş.

ampul-sekerlik

2- Sindirim sistemi sorununuz varsa, bir bardak ballı su yeter. Özellikle yazın ödem ve şişkinlik nedeniyle 5 dakika sonra imha olacakmışsınız gibi garip hisler hissediyorsanız ballı su midenize çok #iyigelecek.

bal

3- Balın içindeki güçlü antioksidanlar, bakterilere savaş açıyor ve tüm vücudunuzu temizliyor. Özellikle yaz aylarında halsizlik hissederseniz, bir deneyin deriz.

bal

4- Güne enerjik başlayıp öğlene doğru sinenlerdenseniz ballı su tam size göre. Balın enerji kaynağı olduğunu biliyoruz. Su ile karıştırılıp içildiğinde ise ihtiyacınız olan enerji tüm gün sizinle olabilir.

bal

Ballı suyu sek olarak içmek size pek sempatik gelmediyse, içine elma suyu katarak farklı bir aroma sağlayabilirsiniz. Sizin için ballı elma suyu hazırladık. Videosunu izleyebilirsiniz.