Hindistan Cevizi Yağını Seven Herkesin Bayılacağı 4 Ev Yapımı Saç Maskesi!

Ne meşhur oldu değil mi şu Hindistan cevizi yağı… Hatırlarsanız daha önce  Hindistan cevizi yağının farklı kullanımlarını da yazmıştık. Bu sefer konumuz başka. Yazın ortalarını yaşadığımız şu günlerde, saçlarınız ne durumda; deniz, kum, güneş derken püsküllü bir görünüme kavuştuysa merak etmeyin çözümü çok kolay. Bugün sizin için Hindistan cevizi yağı ile şahane saç maskeleri yaptık. Bu arada bu yağı nereden bulabilirim diyorsanız, Migros‘ta var. En yakın  Migros’a gidebilir ya da tek tıkla Migros Sanal Market’ten alabilirsiniz.

1- Kıvırcık Saçlara Özel!

Malzemeler:

1 su bardağı Hindistan cevizi yağı
1 çay kaşığı bal
1 adet muz

Malzemeleri blender’da karıştırıp saçınıza uygulayın. Muz, saçınızı sakinleştirecek, Hindistan cevizi yağı ise ekstra parlaklık sağlayacaktır. 30 dakika bekletin. Sonuç mükemmel!

kıvırcık_Saç

2- Sertleşmiş Saçlara Özel!

Malzemeler:

2 adet avokado
1/4 su bardağı Hindistan cevizi yağı
Biberiye
Çiçek özü yağı

Malzemeleri blenderda karıştırıp saçınıza uygulayın; 30 dakika ile 1 saat aralığında saçınızda tutun. Avokado saçınızı yumuşatacak, biberiye ise daha güçlü uzamasını sağlayacaktır.

kıvırcık saçlı kız

3- Pul Pul Olmuş Saç Derisine Özel!

Malzemeler:

1/4 su bardağı Hindistan cevizi yağı
1 çay kaşığı çay çiçeği yağı

Küçük bir kapta karıştırıp tüm saçınıza uygulayın. Ortalama 2 saat kadar bekletin ve yıkayın. Çay çiçeği yağı tüm pul pul olmuş derileri tedavi edecektir.

kıvırcıksaç

Her ne kadar doğal malzemeler olsa da olası bir alerjik reaksiyona karışı hazırladığınız maskeleri önce küçük bir alana uygulayın ya da doktorunuza danışın.

Güzellik ve bakım işi bizde, daha ne tariflerimiz var bir bilseniz; MigrosTV‘ye her zaman bekleriz!