İyi Görünmenin ve Mutlu Hissetmenin 5 Sırrı!

Hem içten hem dıştan bahsediyoruz. Dışarıdan güzel görünüp, içte fırtına koparmaktansa her iki tarafı da dengede tutmak en iyisi. Peki hem iç hem dış nasıl ‘mükemmel’ olunur?

1- Güzel yiyin!

Önünüze geleni değil, sağlıklı seçimleri tüketin. Sağlıklı vücut sadece bedene değil ruha da yarar. Güne tertemiz havayı içe çekerek başlamak gibi var mıdır?

saglikli-yiyecekler

2- Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın!

En sıkıntılı süreç işte bu. İnsanın içini nasıl da kemirir. Bırakın ‘o’ olma çabalarını, kendinizi başkalarıyla kıyaslama hatalarını. Kendiniz olun, gerisi bakın nasıl geliyor.

insanları etkilemek

3- Nasıl hissediyorsanız öyle giyinin!

Bırakın modayı, ‘başkaları ne der’i ya da başka şeyleri. Kendinizi iyi hissedeceğiniz kıyafetler seçin; o gün topuklu giyesiniz yoksa babetler de size çok yakışacaktır. Sadece deneyin!

kiyafet-tuyolari

4- Yeni ürünler keşfedin!

Yeni makyaj malzemeleri, yeni ayakkabılar, yeni kıyafetler ya da pek çoğu. Bugün kendinize bir iyilik yapın ve trendleri keşfe çıkın. İçinize sinen, kesenize uygun ve sizi yormayacak şeyler satın alın.

makyaj

5- Aynaya son bakış kuralı!

Bunu daha önce duymuş muydunuz? Duymamış olabilirsiniz çünkü ayıptır söylemesi bu bizim kendi yöntemimiz 🙂 Evden çıkmadan önce kendinize gülümseyin ve hafızanızdaki son kare bu olsun. Bu, gün boyu sizi motive edecektir. Gülümsemeden gelen ‘doğal’ güzelliği saymıyoruz bile.

kaynak saç

Evet, aslında bu kadar basit şeylerde gizli ‘iyi olmak’… Siz bir başlayın, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir…