Kahve Telvesinin Cilde Yararları

Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan kahve, günlük hayatımızda da oldukça keyifli bir arkadaş. Heyecanlı sohbetlerin, kaliteli müziklerin, sürükleyici satırların yanına çok iyi yakışan bol köpük ve bol telveli kahve, ruhumuzu da bedenimizi de dinlendiren mis kokulu içeceklerden biri.

Kahvenin güzellikleri bunlarla bitmiyor; çünkü kahve telvesi ile de cildimiz için birçok fayda sağlıyor. Yeri geliyor içtiğiniz kahvenin telvesi ile falınıza bakarak hem geleceğinizi görebiliyor hem de telvenin doğal peeling özelliği sayesinde cildinizi güzelleştirebiliyorsunuz. Nasıl mı?
turk-kahvesi-telvesi
 
 İşte kahve telvesinin cilt için 7 önemli faydası:

1)
 Doğal Peeling Özelliği ile Cildi Uyarır ve Canlandırır 
1 tatlı kaşığı kahve telvesini 1 tatlı kaşığı limon ve 1 tatlı kaşığı suyla karıştırıp cildinize masaj yaparak uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bu işlemi düzenli olarak yaptığınızda daha aydınlık ve sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız.
turk-kahvesi

2)
 Doğal Tonik Özelliği Güne Tazelenmiş bir Cilt ile Başlamanızı Sağlar
Bir fincan Türk kahvesine 1 parça pamuk batırıp yüzünüzü silin. 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bu işlemi düzenli olarak uyguladığınızda oluşan farkı kısa sürede hissedeceksiniz.
kahve-tarifleri
3) Göz Altı Morluklarınıza Kahve Telvesi ile Veda Edin!
Kahve telvesini göz altlarınıza bir pamuk yardımı ile sürüp 5-10 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Bu işlemi düzenli olarak uyguladığınızda morluk ve şişliklerinize kısa zamanda veda edeceksiniz.
kahve-telve
4) Ölü Derilerden Arınmak, Siyah Noktalardan Kurtulmak için Harika Bir Çözüm!
Makyajınızı temizledikten ya da ılık bir duştan sonra burun, alın ve çene bölgenize bir miktar kahve telvesini masaj yaparak uygulayın. 5 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bu işlemi haftada 2 kez uyguladığınızda oluşan fark ile herkesi büyüleyebilirsiniz.
kahve-telvesi

5)
 Sıkı Bir Cilt ve Daha Sağlıklı Bir Görünüm

Düzenli olarak kahve telvesi maskesi uyguladığınızda ciltteki birçok kötü etkiyi yok ederek duru ve hoş bir görünüm kazanabilirsiniz.
kahve
6) Selülit Belasına Veda!
Yapılan araştırmalarda bir miktar su ile karıştırılıp çamur kıvamına getirilen kahve telvesinin selülitli olan bölgelere uygulandığında güçlü etkiler bıraktığı görülmüştür.
telve
7) İyi Bir Nemlendiricidir
Gün boyu yıpranıp nem kaybeden cildinize kahve telvesi ile takviye yapabilirsiniz. Cildin ihtiyacı olan nem miktarını karşılayarak kırışıklık ve sarkma gibi yaşlanma etkilerini yok eden kahve telvesine hemen şuracıkta sarılsak yeridir!

Özet olarak kahve telvesi için ciltte olumlu etkiler bırakan doğal bir kozmetik ürünüdür diyebiliriz. Genelde her cilt tipine uyum gösterse de hassas bir cilde sahip olanların özellikle limon suyu, zeytinyağı ve bal gibi malzemelerle karıştırıldığında daha dikkatli olması, vücudunun öncelikle minik bir bölgesinde denemeleri tavsiye edilmektedir.