Kar Geldi Kar: Arabanızın Buzlanmasını Önlemek İçin Pratik Önerilerimiz Var!

Uzmanlar uyardı; kar geldi geliyor, yolda. Şimdi buzlanma zamanı :S Özellikle araç sahibiyseniz, bu önlemleri almanızda fayda var. Sizin için araba camının buzlanmasını önlemenin yollarını araştırdık.

1- Eğer sileceklerinizi geceden kaldırırsanız, arabanın ön camına yapışmasını önlemiş olursunuz. Geceler, don olmaya meyilli önce silecekleri kaldırarak işe başlayalım.

buzlu_cam

2- Camların buzlanmasını önlemek için yine bir gece önceden sirke ve suyu karıştırıp camlara sıkın. Sabah kalktığınızda üstü kar olmuş olsa bile buzlanmayı önleyecek ve karı temizlemeyi kolaylaştıracaktır.

sirke

3- Kuru bir bez ve tuvalet ispirtosu, karlı camların daha kolay temizlenmesi için ideal ikili olabilir.

araba

4- Dikiz aynasının buzlanmasını önlemenin yollarından biri plastik poşet. Evet, plastik poşetleri aynalara geçirin, sabah çok daha rahat temizlenecektir.

araba

5- Donmuş kilitlerle devam edelim. Anahtarı çakmağın üzerine tutup biraz ısıtırsanız kilidin kolayca açıldığını görebilirsiniz.

anahtar

6- Eğer camları iç taraftan tıraş köpüğü ile silerseniz, buğulanmasını önlemiş olursunuz. Azıcık bir miktar uygulamanız yeterli.

tıraş_köpüğü

Hazır konu kış ve kardan açılmışken, kar zincirinden bahsetmeden geçmeyelim. Kar zinciri nasıl takılır ve kar zinciri takarken nelere dikkat etmek gerekir? Soruların yanıtını izlemek için linklerin üzerine tıklayın.