Keratin Bakımının 6 Püf Noktası

Keratin; saçlardaki kopma ve yıpranmalara karşı dayanıklılık sağlayan, saçın ana maddesi olarak tanımlanan bir proteindir. Keratin eksikliğinde saçlar kalitesizleşir ve sağlıksızlaşır. Bu durumda keratin bakımı uygulanarak saçta bir yenilenme sağlanmalı, sağlık kazandırılmalıdır. Peki kuaförlerde yüksek ücretlerle yapılan keratin bakımı evde nasıl yapılır, keratin bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Yazımızın devamında keratin bakımının püf noktalarını bulabilirsiniz. İşte detaylar…

1.Sabırlı Olun

Keratin bakımı uygulamaya başlar başlamaz saçlarınızda olumlu değişimler başlayacak diyemeyiz, özellikle de saçlarınız aşırı yıpranmışsa iyi sonuçlar için sabırlı olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Keratin bakımının etkisini tam olarak görebilmek için 6 ay boyunca düzenli olarak uygulamanız gerekebileceğini unutmayın.

2.Doğaldan Yana Olun

İyi sonuçlara kavuşmak istiyorsak yediğimiz, içtiğimiz seçenekler gibi güzelliğimiz için kullanacağımız ürünlerin de doğalını tercih etmemiz gerekir. Bu nedenle kullanacağınız keratin serumunun tamamen saf ve orijinal  olmasına dikkat edin. Doğal keratin serumu sayesinde daha kısa sürede, daha etkili sonuçlara ulaşmayı kolaylaştırın.

3.Temizleyin

Saçlarınıza evde keratin bakım uygulamak istiyorsanız saçlarınızı öncelikle mutlaka temizlemeye dikkat edin. Keratin bakım öncesinde saçlarınızı organik ve mümkünse keratin içerikli bir şampuanla 2 defa ılık suyla yıkayın. Bu sayede saçlarınızı keratin bakımına hazır hale getirin.

4.Kurulayın ve Uygulayın

Yıkama sonrasında saçlarınızı keratin bakımına hazır hale getirmek için kurutmaya dikkat edin. Saçlarınızı iyice kuruttuktan sonra keratin bakım serumunu saçlarınızı tutamlara ayırıp parmaklarınız ya da bir fırça yardımıyla saç dipleriniz hariç tüm saçınıza boya yapar gibi iyice yedirin.

5.Tarayın

Islak saçlarınızda keratin beklerken saçlarınızı sarmak, toplamak gibi müdahalelerde bulunmayın. Keratin bakım serumunu uyguladıktan sonra kuruyuncaya kadar saçlarınızı ılık fön eşliğinde yukarıdan aşağıya tarayarak düz bir şekilde kurutun.

5.Doğal Şampuan Kullanın

Keratin bakımının etkili olması için sadece keratin bakım serumunun doğal olması yetmez. Bakım sonrasındaki süreçte kalıcılığı korumak için sülfatsız ve köpüksüz saç bakım ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz.