Sezon Açılsın: Keyifli Bahçe ve Balkonlar İçin 10 Öneri!

Günümüzde bahçeli bir ev bulmak çok zor; çünkü yeşil alanlar gitgide azalıyor. Eğer bahçeli bir eve sahipseniz çok şanslısınız! Bahçe keyfi yapmaktan hoşlanıyorsanız bahçe dekorasyonunuzu rahat, aynı zamanda işlevsel bir şekilde dekore etmeniz sizi çok mutlu edecektir.

bahçe önerileri

Bir düşünelim; bahçede görmekten en mutlu olacağınız dekorasyon malzemesi nedir mesela? Aklınızda canlanmadı mı? O halde bir ipucu. Sadece tek bir tık ile bahçenize bambaşka bir soluk getirmeye ne dersiniz?

Bunları Denemeye ne Dersiniz?

– Sizin için, bahçenizi keyifli ve sıcak bir ortama dönüştürebilmenin pratik ipuçlarını araştırdık!

– Bahçenizde doğallığı korumak için ağaç kütüklerinden yapılmış bir patika yol hazırlayabilirsiniz. Bu kütük yolun üzerinden yürümek sizi doğaya her zamankinden daha fazla yakın hissettirecek.

balkonlar

– Bahçenize çim ekmek ve büyütmek size zahmetli ve pahalı geliyorsa, bitkilerinizi gruplar halinde dikin, bahçenizden bir yol geçirin ve kalan kısmı da çakıl taşlarıyla doldurun. Böylece daha az masraflı ve zahmetli, aynı zamanda da güzel gözüken bir görüntü elde edeceksiniz.

– Bahçenizde keyif köşelerine yer vermeyi unutmayın! Ağaçların altında dinlenip keyif yapabileceğiniz şık bir köşe hazırlayıp burayı mum, fener, kandil ve çiçeklerle süsleyerek romantik bir görüntü elde edebilirsiniz. Size göre “keyif” eşittir “çiçek” ise işiniz daha kolay! MigrosTV‘de sizi bekleyen şahane çiçek bakım ve dekorasyon önerileri var. Buraya bekleriz!

balkon önerileri

– Bahçeniz için oturma grupları seçerken rahat ve kolay temizlenebilir olmalarına dikkat edin. Açık renk kumaşlardan mümkün olduğunca kaçının ya da kolay temizlenen kumaşlar seçin ki bahçenizde temizlik problemi oluşmasın, bahçenizin keyfine sonuna kadar varabilin.

– Bahçenizde kapalı bir mangal köşesi yerine açık, taştan yapılmış kamp ateşi görünümlü şömineleri tercih edin. Bu şekilde bahçenizin doğal ortamına uyum sağlayan, piknik ya da kamp havası taşıyan bir ortamda keyifli bir şekilde barbekü yapabileceksiniz.

– Duvar içine yerleştirilebilen ya da zemine saplanabilen küçük ışıklandırmalarla bahçenizi akşamları da keyifle kullanabileceksiniz.

 Keyifli Balkonlar!

Havaların ısınmasıyla balkon oturmaları da başladı. Balkonunuza bahçedeymiş gibi bir hava vermek istiyorsanız, çiçeklerle ve aksesuarlarla yapacağınız bu dekorasyon hileleriyle balkonunuzdan maksimum seviyede yararlanabilirsiniz!

– Dekorasyona başlamadan önce balkonunuzun konumunu dikkate alıp güneşin ve rüzgarın ne taraftan geldiğini ve manzaranın hangi yönde daha güzel gözüktüğünü tespit etmeniz gerekiyor. Güneşin hangi taraftan geldiğini tespit edince balkonunuza uygun olan gölgeliği kolayca bulabileceksiniz.

sedir_konseptli_balkon

– Küçük bir balkonunuz varsa dahi kendinize, saksıda çiçekler, mumlar ve ışıklarla bir keyif köşesi oluşturun.

– Balkon zeminine temizlenebilir ve dış mekanlara uygun halılardan serebilirsiniz. Bu şekilde balkonunuz size sıcak bir ortam gibi gözükecek ve kullanımı kolaylaşacaktır.

balkon önerileri

– Balkonunuza saksı güller ve sardunyalar ekip renkli masa takımları kullanarak eğlenceli ve keyifli bir balkona sahip olabilirsiniz. Balkonunuz küçükse, katlanabilir masa ve sandalyeler daha geniş bir hareket alanına sahip olmanızı sağlayacak, aynı zamanda da küçük balkonunuza şirinlik katacaktır.