Kilo Verdikten Sonra Hissedilen 8 Evladiyelik Durum!

Kelime grubunun güzelliği, kelime grubunun asilliği, kelime grubunun gururluluğu; “kilo verdikten sonra…” Yıllar yıllı bandıra bandıra yediğiniz sonra size saldıra saldıra bir hal olan fazla kilolarınız var mı bilmiyoruz. Eğer varsa ve veda aşamasındaysanız, okumakta olduğunuz yazımız bu mutlu vedayı daha da kolaylaştırabilir. Hem kim demiş vedalar hazindir diye, kilo verme vedası hiç de hazin değil vallahi 🙂

Bir kere kilo verdikten sonra kapıyı çalan o güven var ya, off anlatılmaz tartılır! Sizin için o anları kaleme almak istedik bugün. Kilo verdikten sonra hissedilen evladiyelik durumlar, motivasyonunuza da #iyigelecek.

diyet_yapmak

1- Sabah nefes alırken mideniz ağzınıza gelmez!

Bir gün önce yediğiniz sağlıklı gıdalar mideniz tarafından çoktaaaan hazmedilmiştir. 6’dan sonra yemek yenmiyor malum 🙂

2- Bacak bacak üstüne atabilmenin dayanılmaz hafifliği

Bacak bacak üstüne attıktan birkaç saniye sonra hemen indirme ihtiyacı hissettiğiniz günler geride kalır, artık bedeniniz ve bacaklarınız daha rahattır.

3- Güne uzayda gibi uyanmak

Nasıl anlatsak… Vücudunuzda istiflenen ödemin yerini alan boşluk, sizi sanki uçuyormuş gibi hissettirir. Ödem deyip geçmeyin, gidince insan rahatlıyor. Bu arada ödem attıran yiyecekler için de şu yazımıza bir göz atın deriz.

4- Gıdısız dünya!

Gıdınızla poz verdiğiniz günler geride kalır, başınızı öne eğerek fotoğraf çektirebilirsiniz çünkü o memnun olmadığınız gıdı artık yoktur.

5- Dolmuşa binme özgürlüğü!

Dolmuş kullanıyor musunuz bilmiyoruz ama hem fazla kilolu hem dolmuş kullanıcısıysanız ne demek istediğimizi daha iyi anlarsınız. Dolmuşta sıkış tepiş otururken tüm okların size çevrilmesinin ne demek olduğunu iyi biliriz.

kilo_vermek

6- Düzene giren vücut fonksiyonları

İşe biraz da sağlık katalım. Efendim karaciğer yağlanması olur, böbrek susuzluğu olur; ne bilelim şeker olur, hipertansiyon olur… Kilodan sebep canınızı sıkan her düzensizlik ışık hızıyla düzene girer. Organlarınızın attığı çığlık, yerini mutluluk kahkahasına bırakır. Öyle olur öyle.

7- Güven, özgüven, çok güven, tavan güven…

Güven ile ilgili pek çok kelime türetebiliriz. Kendinize olan güvensizliğiniz, mağaza kabinlerine olan kininiz, kıyafet bedenine olan ters bakışınız derken bir bakmışsınız her şey geride kalmış. Artık istediğiniz bir kıyafetin olmaması ile ilgili sükûtu hayale uğramak yarı yarıya düşer; bu bile yeter!

8- “Ama…” ile başlayan cümleler duymazsınız.

“Yüzün güzel ama…”, “Kıyafet oldu ama sanki yanlardan…”, “Rengi güzelmiş ama beyaz seni…” Nefret ettirir insana bu ama’lar. Kilo verince en azından bu temada ama’lar duymanız da azalır yağlarla birlikte…

zayıflamak

He, hazır kilo vermişken dilimize dolandı birden bu şarkı; Bim bam bom, kim demiş kimse ona bakmaz diye?! 😉

Anladınız siz! 😉