Kirli Saçı Güzel Göstemenin 5 Sırrı

Olur öyle arada… Ya yıkamaya fırsatınız olmamıştır ya da sular kesiktir vs’. Neticede güne kirli saç ile başlamak zorunda kaldıysanız gününüz zehir olmasın, kirli saçı bile güzel gösteren saç modelleri var desek?

1- Madem saçınız kirli o zaman devir örgü devri. Saçınız temizken uçuşan minik saçların yerini daha dingin bir saç alacaktır. Saçtaki ağırlaşma, topuzunuzun dağılmasını önleyecektir.

balık_sırtı_Saç_örgüsü

2- Kuru şampuanların hayat kurtarıcı etkisi malum. Bir tüyo verelim. Kuru şampuanı uygularken başınızı aşağıya çevirin ve saçınızın en arkasından öne doğru saç köklerine sıkın. Kuru şampuanı baş aşağı uygulamak saçınızı olduğundan daha gür gösterecektir.

sac-spreyi

3- Madem sönük o halde dalgalandırmalı. Saç dibinize maşa yapmaktan kaçının, yağ iyice yayılacaktır. Bunun yerine saçınızın ucuna çalışın ve iri dalgalar yaparak dikkati oraya çekin. Şaşırtıcı ama kirli saç daha çabuk şekil alacaktır.

grisaç

4- At kuyruğu en ideallerinden. Saçınızı geriye doğru tarayıp at kuyruğu yapabilirsiniz. Kir, gizlenecektir.

sac-tokasi

5- Saçınıza aksesuarlarla hava verebilirsiniz. Böylelikle ilk olarak aksesuar dikkat çeker, saçınızın kiri de çok dikkat çekmez.

saç