Bu Aralar Kirpik ve Kaşlarınızla Başınız Dertteyse Bu Kürleri Mutlaka Deneyin!

Hani olur ya… En olmadık dönemde stresten ya da başka sebeplerden birden dökülüverir ya da seyrekleşebilir bu iki arkadaş. Kaş yüzün ifadesini değiştirirken, kirpikler de bakışların vuruculuğuna etki eder malum. Hal böyle olunca ikisinde oluşacak en ufak bir hasar ifadenizi de doğrudan etkileyebiliyor. Peki, bunu önlemenin bir yolu yok mu? Olmaz mı? Kirpik ve kaş dostu bakım kürleri ile elveda değişik bakışlar 🙂

kirpik-kas-bakimi

1- Yeşil Çay Mucizesi!

Daha önce yeşil kahveden bahsetmiş ve şu yazımızda faydalarını özetlemiştik. Bu sefer konumuz yeşil çay. Sıcak suya yeşil çayı atın ve demlemeye bırakın. Soğuduktan sonra içine pamuk batırıp kirpiklerinize sürün. Hem besleyecek hem tüm rimel kalıntılarını yok edecektir. Kirpik detoksu bile diyebiliriz!

2- Hint ve Tatlı Badem Yağı!

Hint yağını duymuş muydunuz? Kirpiklerin dostu, dökülmelerin düşmanı. Tatlı badem yağı ve hint yağını karıştırın ve gece yatmadan önce kulak pamuğu ile kirpiklerinize uygulayın. Uykuda vücut kendini yenilediğinden, bu bakım kürü de ekstra destek sağlayacaktır.

3- Bakterisiz Rimeller İçin!

Lavanta yağı! Lavanta hakkında daha önce şunları kaleme almıştık, bu sefer işin yağ kısmındayız! Lavanta yağının güçlü bir bakteri öldürücü olduğunu biliyor muydunuz? Rimelinizin içine birkaç damla damlatın, sadece bakterileri öldürmekle kalmaz aynı zamanda kirpiklerinize hoş koku ve parlaklık verir; koruması da cabası!

4- Zeytinyağı ve E Vitamini!

E vitamini kirpiklerinizi uzatırken, zeytinyağı da besliyor. Peki bu ikisi bir araya gelince ne oluyor, olanlar oluyor! Mucize kirpikler için bu iki karışımı deneyebilirsiniz.

5- Dökülen Kaşa Pratik Çözüm!

Müthiş 3’lü ile tanıştınız mı? Zeytinyağı, badem yağı ve buğday yağı. Bu 3’ünü karıştırın ve gece yatmadan önce pamuk yardımıyla kaşlarınıza süzün. Çok değil 2-3 haftaya minik başkaldırmalar göreceksiniz 🙂

Kirpik ve kaşların yanı sıra saçları da unutmadık tabi. Uzman röportajlarından, mucize bakım kürlerine aradığınız her şey MigrosTV’de!

Not: Bu kürler, cildinizde alerjik reaksiyonlara sebep olabilir bu nedenle uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.