Kış Aylarında Evde Oynayabileceğiniz 6 Oyun

Soğuk kış aylarını evde geçirmek sizin için sıkıcı bir durumsa bunu oyunlarla eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz. Yazımızın devamında çocuğunuzla ya da sevdiklerinizle evde daha güzel vakit geçirmenize yardım edecek 6 oyun önerisini bulabilirsiniz…

1.Tombala

Kim demiş, tombala sadece yılbaşı gecesinde oynanır diye? Yılın diğer günlerinde de bol sulu portakalın eşliğinde kalabalık bir grupla tombala oynamak epey iyi gider bizce. Siz de öyle düşünüyor, ilk tombalayı kim yapacak merak ediyorsanız kış gecelerinde ekibinizi toplayıp güzel bir tombala gecesi düzenleyebilirsiniz.

2.PlayStation

İki kumanda, bir ekran, kalır mı hiç keyifsiz akşam? Kış aylarını kolay atlatmak istiyorsanız ve özellikle dijital dünyayı seven biriyseniz bir PlayStation alıp sevdiklerinizle birlikte dilediğiniz oyunları evinizde keyifle oynayabilirsiniz.

3.Karaoke

Partilerin vazgeçilmezlerinden biri olan karaoke, eve kapanılan kış ayları için de şahane bir eğlence sebebi olabilir. Açın sevdiğiniz şarkının müziğini, ister düet yapın ister single, ama mutlaka ortamın havasına kapılın! Komşuları rahatsız etmemeyi de tabii ki unutmayın.

4.İsim, Şehir, Hayvan, Bitki

Eski kuşakların oynadığı, gelecek kuşakların da uzun zaman oynayacak gibi durduğu bu oyun evde geçirdiğiniz vakti çok eğlenceli bir hale dönüştürebilir. Baş harflerine göre belirli kelimeleri 1 dakika içerisinde bulmaya çalışacağınız bu oyunda hafızanızı iyice yoklayabilir, hızlı düşünme becerisi edinebilir, yeni birçok kelime öğrenebilirsiniz.

5.Sıcak-Soğuk

Çocuklarla evde geçirdiğiniz vakitlerde ne yapacağınızı düşünüyorsanız işte size çok basit ve heyecanlı bir oyun! İki oyuncu ya da daha fazlasıyla oynanabilen bu oyunda yapmanız gereken tek şey, küçük bir eşyayı saklamak ve diğer oyuncu sakladığınız eşyaya yaklaştığında ona “sıcak” uzaklaştığında “soğuk” diyerek oyuncunun eşyayı bulmasını sağlamak.

6.Tabu

Ailecek kelimelere pek meraklıysanız Tabu sizin için mükemmel zaman geçirmek için iyi bir seçim demektir. Anlatmanız gereken kelimeyi yasaklı diğer kelimeleri kullanmadan bakalım nasıl anlatabileceksiniz merak ediyorsanız hemen bir Tabu oyunu edinebilir, kış aylarına eğlence katabilirsiniz.