Kış Mevsiminde Çok İşinize Yarayacak 6 Hayat Kolaylaştıran Bilgi

Malum kış kapıda, muhtemelen Balkanlar’da soğuk havayı göndermek için aportta! Hal böyle olunca önlem almak da farz oldu. Yaz mevsiminden salçalarımızı, soslarımızı, turşularımızı hazırladık peki ya günlük hayattaki acil durum ihtiyaçlarımı ne durumda?

Sorun gelmeden biz çözüm üretelim istedik ve müstakbel sert mevsimde, işinize yarayacağını düşündüğümüz hayat kurtaran bilgileri derledik.

1- Araba camınız gece ayazını fazlasıyla yemişse, banka kartınız size yardımcı olabilir. Para, her kapıyı açar 🙂

banka_karti

2- Eğer kilidiniz donmuşsa, anahtarlarınızı biraz ısıtın. Sıcak anahtar, kilidin buzunu alacaktır.

anahtar

3- Eğer bu kış eski kıyafetlerinizi canlandırmak istiyorsanız ihtiyacınız olan bir jilet ya da koli bandı. Kazaklarınızdaki topakları bu şekilde yok edebilirsiniz.

kazak

4- Islanmış botlarınızı çakıl taşlarının üzerine koyarsanız, daha çabuk kurumalarını sağlarsınız. Kulağa ilginç geliyor değil mi?

kislik_botlar

5- Yağmur, sert rüzgarlar ya da kar saçlarınızın elektriklenmesine neden oluyorsa, evden çıkmadan önce sıradan bir yüz kremini saç uçlarınıza sürün tüm elektriği alacaktır.

sac-bakimi

6- Karda kayıp düşmemek için ayakkabınızın tabanına yapıştırıcı sürün ve üzerine iri taneli kum serpin. Birkaç turdan sonra yapıştırıcıyla bütünleşen kum taneleri kaymanızı önleyecektir.

kar