Kışı Kolaylaştıran 7 Pratik Bilgi!

Psikolojik midir bilinmez ama aslında normal olan şeyler kış ayı gelince pek bir zorlaşır sanki; hava soğuk olur evden çıkılası gelmez, yağmur yağar bu havada ne işimiz var olur, ellerimiz üşür nerede o yaz cümleleri dökülüverir. Madem yaza daha var ve madem ciddi ciddi kışı yaşıyoruz o halde biz de işin kolayına kaçarız. Kış ayını daha rahat atlatmanız ve minimum zorluk yaşamanız için birkaç pratik bilgi vereceğiz size. Aklınızda bulunsun, belli mi olur…

1- Donan Kilide Sıcak Anahtar

Kilidiniz içinde anahtar dönemeyecek kadar donmuşsa, anahtarınızı çakmak ile ısıtın ya da bir süre kaloriferin üstüne de koyabilirsiniz. Sonra kilidi açmayı deneyin; tüm mekanizmayı ısıtmasa da anahtarın içinde dönmesini kolaylaştıracaktır.

sonmus-kilit

2- Nemlendirici Yerine Besleyici!

Kış ayında nemlendirici kullanmak elzem tabi ancak çok karı kış kıyamet ise biraz daha özel bakımlara ihtiyaç duyulabilir. Örneğin besleyici krem. Migros raflarından cildinize uygun olan ürünlerden faydalanabilirsiniz.

besleyici

3- Topaklanan Kazaklara Jilet Gibi Çözüm!

Sürtünmeden ya da fazla kullanımdan yorulan kazağınızı jilet ile dinlendirebilirsiniz. Jileti kazağınıza nazik bir şekilde uygulayın ve tüm topaklardan anında kurtulun.

topaklanan-kazaklar

4- Islak Ayakabbıya Kuru Müdahale!

Yağmurda ıslanan botlarınızın, çakıl taşlarında daha hızlı kuruduğunu biliyor muydunuz? Evet, bir miktar çakıl taşının üzerine ıslanan botlarınızı koyun, çok daha hızlı kuruyacaktır!

islak-ayakkabi

5- Yağmurda Dağılan Saçlara!

Kar ve yağmur saçınızın nem dengesini alt üst edip kabarmasına neden oluyorsa, elinize bir miktar krem alın ve ovuşturun. Sonra saç uçlarınıza uygulayın ve fırça ile tarayın. Bütün elektriklenme gidecektir.

yagmurdan-dagilan-saclar

6- Karda Kaymamak İçin!

İşte en büyük kar kabusu 🙂 Eğer artistik patinajlar yaparak başkalarını etkilemek gibi bir niyetiniz yoksa size kaymamak için bir önerimiz var. Ayakkabı tabanınızın orta kısmına bir miktar yapıştırıcı sürün ve üzerine iri taneli kum serpin. Böylelikle kayma riskinizi düşürmüş olursunuz.

karda-kaymamak-icin

7- Tenis Topları da Nereden Çıktı?

Şöyle ki… Eğer pofuduk montunuzun aynı pofudukluğu korumasını istiyorsanız, çamaşır makinesinde yıkarken birkaç tenis topu kullanın. Tenis topları, montunuzun şeklini koruyacaktır; kulağa ilginç geliyor değil mi?

tenis-toplari