Kışın Parfüm Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey

Parfüm, günlük şıklığı ve hijyeni tamamlayan en hoş detaylardan biridir. Tüm özellikleri ile kendiniz için en doğru parfümü seçtiğinizde insanların hafızasında kalıcı, hoş bir yere ebedi olarak yerleşmeniz mümkündür. Tabii bunun için doğru seçimler yapmak gerekir.
Böylesine etkili bir duyuya hitap eden parfüm, kusursuz bir şekilde seçilmelidir ki durumlar aleyhinize çevrilmesin. Siz de bizimle aynı fikirdeyseniz bu yazımıza bir göz atın deriz. İşte kış mevsiminde parfüm seçimi konusunda size yardımcı olacak öneriler…

1. Soft Kokuları Unutun

Nasıl ki her mevsim aynı tip kıyafetler giymiyorsak, her mevsim aynı tip parfümler de kullanamayız. Kış boyunca sürecek soğuk havalar, parfüm kokularının daha hızlı bir şekilde yok olmasına neden olur. Parfümünüzü her ne kadar severek tercih etmiş olsanız da kokunun keyfini uzun süre çıkaramayacaksanız bunun bir önemi olmaz değil mi? O halde kışın parfüm tercihinizde daha soft kokular yerine baharatlı, odunsu, tarçın, vanilya, misk, oryantal ve amber ağaç ailesine ait parfümler tercih etmek en doğrusu olacaktır. Çünkü bu tür kokular, gün boyu daha kalıcı olacak ve etkileyiciliğinizi koruyacaktır.

2. Mekana Dikkat Edin

Kış parfümü seçiminde her ne kadar daha yoğun kokulara yönelmeniz gerekse de parfümü kullanacağınızda gideceğiniz mekanlara dikkat etmekte fayda olacaktır. Günlük hayatınızda, iş yeri, okul gibi kapalı ve resmi mekanlarda çok ağır kokular tercih etmemek son derece önemlidir. Aksi takdirde kapalı mekanlarda daha da yoğunlaşacak olan kokularla etrafınızı rahatsız etmeniz ihtimaller dahilindedir.

3. Alkol Oranına Dikkat Edin

Parfümün içeriğindeki alkol oranının fazla olması, kokunun daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Yaz aylarında daha hafif kokular tercih etmeniz gerekirken kışın bu durumun tam aksi olduğundan alkol oranı daha yüksek olan parfümler doğru tercih olacaktır.

4. Kıyafet Tarzınıza Uyum Sağlayın

Doğru bir parfüm seçimi, tüm kombininiz için son bir dokunuştur. Uygun bir parfüm ile şıklığınızı tamamlamak ve çok daha çekici görünmek mümkündür. Örneğin kışın tercih ettiğiniz kıyafetler daha çok yünlü seçimlerden oluşuyor ise parfüm seçiminizi de odunsu kokulardan yana kullanarak doğru bir son dokunuşa ulaşabilirsiniz.