Klozet Temizliği İçin 5 Pratik Öneri

Tuvaletler; ev temizliğinde en çok zorlanılan bölümlerden biridir. Eğer siz de bu fikrimize katılıyorsanız özellikle klozet temizliği konusunda yeni fikirlere ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. O halde sizi yazımızın devamına alalım. İşte klozet temizliğini kolaylaştıracak 5 öneri…

1. Beyaz Sirke Kullanın

Sirke, temizlik konusunda çoğu zaman çamaşır suyundan çok daha etkili ve güvenli bir malzemedir. Gelin, bu etkili malzemeyi klozetteki çeşitli lekelerden kurtulmak için kullanın. Tuvalet kâğıdına birkaç damla sirke damlatın ve kâğıdı direkt olarak leke üzerine koyup 1 gece bekletin. Ertesi gün lekelerden kolaylıkla kurtulduğunuzu göreceksiniz.

2. Kola Kullanın

Çoğu zaman özel yemeklerin en lezzetli eşlikçisi sayılan kola, temizlik alanında da güçlü bir malzemedir. Bir kutu kolayı klozete dökerek bir gece bekletin. Kolanın asidik özelliği ve karbonat içeriği sayesinde tüm lekelerin yok olduğunu görecek, hijyenik bir klozete kavuşacaksınız.

3. Çamaşır Suyu Kullanın

Tuvalet temizliğinde en etkili malzemelerden biri de elbette ki iyi kalitede bir çamaşır suyudur. Yoğun kıvama, etkili içeriğe sahip bir çamaşır suyunu klozet temizliği için kullandığınızda istediğiniz sonuçlara ulaşmama riski oldukça azdır. Çamaşır suyu kullanarak çoğu zaman başka hiçbir malzemeye ihtiyaç duymadan kusursuz bir klozet temizliğine ulaşabilirsiniz.

4. Sıcak Su Kullanın

Temizlik alanında sıcak su kullanmanın, her daim istenilen sonuçlara daha kolay ulaşmaya yardımcı olduğunu biliriz ancak tuvalet temizliğinde bu etkiyi unutuyor olabiliriz. Klozetteki çeşitli leke ve kalıntılardan kurtulmak için mutlaka sıcak sudan yararlanın ve inatçı kirlerin yumuşamasını sağlayın. Böylelikle klozet temizliğini başarıyla tamamlayın.

5. Sifon Haznesini Kullanın

Klozet temizliğinde her noktaya ulaşmak önemlidir; ancak bu epey zorlu olabilir. Bu işlemi kolaylaştırabilmek için sifon haznesinden yararlanabilirsiniz. Nasıl mı? Sifon haznesine az miktarda su doldurun ve sıvı temizlik malzemesini direkt olarak dökmektense bu hazne içerisine karıştırın. Sifonu çektiğinizde basınç ile ulaşılmayan nokta kalmayacak, klozette kusursuz bir temizliği tamamlayacaksınız.