Kolay Kırılan Tırnaklara 5 Mucize Kür!

Hayaller bakımlı ve pürüzsüz tırnaklar, gerçekler çabuk kırılan sıkıntılı tırnaklar… Kışın eldivenden soğuktan, yazın denizden kumdan; bu tırnakların kırılmak için hep bir bahanesi oluyor yani. Peki yok mu bir hal çaresi? Öncelikle düzenli beslenme ve sağlıklı yaşam önerisi ile başlayalım cümlelerimize. Gelelim şu meşhur kürlere…

1- Avokado Yağı!

Avokado artık biliyorsunuz revaçta. Hatta 2016 yemek trendlerinde de sık sık karşımıza çıkıyor. Avokado yağını, birkaç damla zeytinyağı ile karıştırın ve tırnağınıza masaj yaparak yedirin. Bu karışım, tırnağınızı sertleştirecektir.

avokado

2- Limonlu SOS Bakım!

Limon ile tırnaklarınızı güçlendirebilir ve aynı zamanda beyazlatabilirsiniz. Limonu ikiye bölün ve içerisine zeytinyağı damlatın. Tırnaklarınızı içine sokun ve ovalayın. Uygulamanın nasıl yapıldığını şu linkten izleyebilirsiniz.

limon

3- Badem Yağı ile Pratik Çözümler!

Gün geçmiyor ki badem yağı bir şeye de iyi gelmesin. 1 su bardağı ılık su, yarım limon, 1 tatlı kaşığı tuz ve 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırın. Bu karışımı yaklaşık 2 saat kadar bekletin ve sonra ellerinize sürün. Tırnaklarınız daha sert olacaktır.

badem

4- Hint Yağından Gelen Ferahlık!

Hint yağı, hindistan cevizi yağı ve badem yağı nefis yağlar. Bu yağları benmari usulu ısıtın ve hafif ılındıktan sonra içine parmaklarınızı batırın. Düzenli kullanımda tırnaklarınız sertleşecektir. Bu arada benmari demişken, mutfakta kullanılan pek çok terimi sizin için derlemiştik. Mutfak Sözlüğü kategorimize mutlaka göz atın deriz.

cay-agaci-yagi

5- Dış Kadar İçten Beslemek de Önemli Tabi!

Daha önce sizinle hovarda tırnaklara #iyigelecek yiyecek önerileri paylaşmıştık. Şu yazımızda tamamını okuyabilirsiniz.

tırnak_bakımı

Güzellik ve bakıma dair tüm bilinmeyenlerin sizi MigrosTV‘de beklediğini hatırlatır, yazımızın finalini nefis tırnak tasarımları ile yaparız. Şahane nail art önerileri için tıklayın!