Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Günlük ya özel gün kombinlerimizin vazgeçilemez bir parçasıdır kot pantolonu. Zamansızdır, modası geçmeyendir ve her tarza uygundur. Üzerine bir tişört ya da gömlek tercih ederek dünyanın en rahat şıklığını, en kolay şekilde yakalayabilmek mümkündür.

Peki böylesine severek giydiğimiz, hayatımızdan hiç eksik etmediğimiz kot pantolonları satın alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliyor musunuz? Önemsiz gibi görünen bu konuda yanlış bir seçim yaptığınızda görünümünüzü kötü etkilemenin yanı sıra sağlığınızı da kötü etkileyebilirsiniz. En iyisi gelin bu faydalı içeriğimize bir göz atın ve bundan sonraki kot pantolon alışverişlerinizde daha dikkatli olun.

1. Ölçülerinizden Emin Olun

Birçok kot pantolon markası, pantolon ölçülerini bel ölçülerine göre belirler. Bunun için bel ölçülerinizi alışverişe çıkmadan, daha önceden kendiniz belirlemek en garanti yöntemlerden biri olacaktır. Esnek bir metre yardımıyla belinizin en ince olduğu yere göre kot pantolon bedeninizi kolayca belirleyebilirsiniz.

kot

2. Deneyin

Kot pantolonunuzu sadece giyip aynadan şöyle bir bakmak olmaz. Soyunma kabininden çıkın ve biraz yürüyün. Eğilip kalkın, farklı hareketler edin. Unutmayın, gün boyu içerisinde olacağınız kıyafetin sizi her durumda rahat ettirmesi son derece önemlidir.

kot-pantolon-nasil-yikanmali

3. Marka Değil Rahatlığa Değer Verin

Üzerinize denediğiniz pantolon, dünyaca ünlü bir marka olabilir; ancak sizin vücudunuza uyum göstermiyor sizi rahatsız ediyorsa bu markanın hiçbir önemi yok demektir. Bu nedenle markanın büyüsüne kapılmadan içerisinde iyi hissettiğiniz bir pantolonu seçmeye özen gösterin.

yirtik_kot

4. Genişleme Payını Hesaba Katın

Kot pantolonların büyük bir çoğunluğunun içerisinde streç lifler bulunur. Bu lifler zamanla gevşeme gösterip pantolonun yarım beden genişlemesine sebep olabilir. Bu nedenle kot pantolon satın alırken biraz üzerinize oturan, dar bir model tercih ederek doğru bir karar verebilirsiniz.

kot

5. Paçasına Dikkat Edin

Pantolon seçiminizi ayakkabı seçiminize paralel olarak belirlemekte fayda var. Eğer ki pantolonunuzu genel olarak topuklu ayakkabı ile giymeyi tercih ediyorsanız paça boyunun hafif uzun olmasına dikkat edin. Düz ve spor ayakkabılar tercih ediyorsanız paça boyunun bacak boyunuza göre olmasına dikkat edin.

kot_cebi

6. Estetik Bir Görünüm İçin

Giydiğiniz kot pantolonun kalçanızı dar, bacaklarınızı uzun göstermesini istiyorsanız rengi daha koyu ve uzun paçaları olan bir kot pantolonu tercih etmek sizin için en doğru karar olabilir. Kalçalarınızı daha dar göstermenin bir başka yolu da arka cepleri büyük olmayan ve yukarıda duran pantolonları tercih etmek olacaktır.