Kötü Kokan Kıyafetlere 5 Çözüm Önerisi

Çeşitli sebeplerden dolayı kıyafetinize sinmiş ve bir türlü çıkmayan kötü bir kokudan mı şikâyetçisiniz? O halde belki de o en sevdiğiniz kıyafete veda etmek zorunda mı kalacaksınız? Hayır, bu önerilerimizi okumadan asla! İşte sizi kıyafetinizdeki kötü kokudan kurtulmanıza yardımcı olacak 5 etkili çözüm önerisi…

1. Beyaz Sirke

Her derde deva beyaz sirkeyi, kıyafetinizdeki kötü kokudan kurtulmak için kullanmanın tam zamanı! Çamaşır makinesinin yumuşatıcı kısmına yarım bardak beyaz sirke koyun ve keyfinize bakın. Yıkama sonunda sirkenin içeriğindeki kötü koku yok eden asidik bileşikler sayesinde kıyafetinizin kötü kokudan arındığınıgöreceksiniz.

2. Soğuk Kompres

Kıyafetinizde küf kaynaklı bir kötü koku mevcutsa işiniz çok basit demektir! Öncelikle kıyafetinizi hava geçirmez bir poşet içerisine koyun, daha sonra bu poşeti buzdolabında bir gece bekletin. Son olarak kıyafetinizi yıkayın ve hava alacak bir şekilde kurutun. Kötü kokular uçup gidecektir.

3. Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, antibakteriyel özellikleri ve koku yok eden özellikleri ile bilinir. O halde kıyafetinizi de onunla kurtarmanın tam zamanı! Bir sprey şişesi içerisinde bir miktar çay ağacı yağı ve bir miktar suyu güzelce karıştırın ve kokudan şikâyetçi olduğunuz kıyafetin üzerine bolca sıkın. Bir saat kadar beklettikten sonra kokunun yok olduğunu görebilirsiniz, eğer yok olmamışsa bekleme süresini uzatıp tekrar deneyin.

4. Limon Suyu

Limon suyunun sitrik asit içeren yapısı ve ferah kokusu sayesinde kıyafetlerinizdeki kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Öncelikle bir limon suyunu sıkın ve 2 litre kadar suyla karıştırın. Daha sonra kıyafetinizi bu karışım içerisinde 1 saat kadar bekletin. Son olarak yıkayıp hava alacak şekilde kurutun; kıyafetinizin yenilenmiş halinin keyfini çıkarın.

5. Portakal Kabuğu

Kıyafetinizden bir türlü çıkmayan ter, rutubet, kızartma kokusu ile başa çıkabilmeniz için size tüm kötü kokulara inat, mis kokulu bir önerimiz var; karşınızda portakal kabuğu! Bir portakalı soyup kabuğunu 2 litre kadar su ile kaynatın. Daha sonra kıyafeti bu su içerisinde 5 dakika kadar bekletin. Son olarak 3 saat sonra yıkayıp hava alacak şekilde kurutun. Kötü kokunun yok olduğunu göreceksiniz.