Kulaklık Temizlemenin 5 Yolu

Birçoğumuz; gün içinde müzik dinleyerek yorgunluğumuzu atmak, şehrin karmaşasından soyutlanmak, telefonla konuşma sırasındaki zararlı etkilerden uzaklaşmak için kulaklık kullanırız.

Kulaklıklar, bu denli hayatımızın vazgeçilmez parçaları haline gelmişken aynı zamanda gerekli temizliği yapılmadığında kulaklar için birçok mikroba davetiye çıkarır. Bu tehlikeden korunmak için kulaklığınızı doğru bir şekilde temizlemeli ve her daim temiz tutmalısınız. Peki nasıl?
İşte detaylar:

1. Tozunu Alın

İyi bir temizlik için diş fırçası ya da kulak çöpü ile kulaklığınızın tozunu almayı ihmal etmeyin. Kulaklığın metal kısmının üzerinde ve çatlaklarda oluşan kirleri düzenli olarak temizlediğinizde zorlu kirlerin oluşmasına fırsat vermez, sağlığınızı tehlikeye atmazsınız.

müzik_dinlemek

2. Sabunlu Su Kullanın

Bir miktar sabun ve bir miktar suyu karıştırıp sprey şişesine doldurun. Daha sonra bu karışımı üzerine püskürttüğünüz bez ile kulaklığınızı silin. Sabunun çok fazla olmadığından ve bezin çok fazla ıslak olmadığından emin olun ve kulaklığınızı tehlikeye atmayın.

kulaklık

3. Silikonu Yıkayın

Kulaklık dışında bir silikon var ise derinlemesine bir temizlik için yıkama yöntemine başvurabilirsiniz. Silikonları çıkardıktan sonra gönül rahatlığı ile bol su ve sabun ile yıkayabilirsiniz. Kuruduğundan emin olduktan sonra tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

kulaklik_sevgililer-gunu-hediyesi

4. Oksijenli Su Kullanın

Kulaklığınızın silikon kısımları çıkmıyor ve yıkamaya müsait değil ise onu oksijenli su ile temizleyebilirsiniz. Kulak temizleme pamuğuna bir miktar oksijenli su dökerek silikonları silin. Bu kolay yöntem sayesinde kulaklığınızın tertemiz olduğunu göreceksiniz.

kulaklik

5. İspirto Kullanın

Silikonları çıkmayan kulaklıklar için bir etkili yöntem daha! Kulaklıklarınızı temizlerken ispirto kullanmak da en etkili yöntemlerden biridir. Eski bir diş fırçası ile kulaklıklarınızı temizledikten sonra ispirto damlattığınız pamuk ile silikonlarını silin. Son olarak kâğıt havlu ile kuruladıktan sonra tertemiz kulaklığın keyfini çıkarın.