Lahana Diyeti ile Forma Girin!

Yaz mevsimi yaklaştıkça herkesi forma girme telaşı sardı. Son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan diyetlerden biri de lahana diyeti! Lahana, yağ yakıcı özelliğe sahip olduğu için kilo vermeyi mümkün kılıyor. Ancak lahananın diğer yağ yakıcı sebzelerden farkı şu; lahana vücuttan tuz ve su yerine yalnızca su atılmasını sağlıyor. Böylece vücudun tuz dengesi bozulmamış oluyor. Lahana diyeti, aşırı kilolu kalp hastalarının ameliyattan önce, hızlı kilo vermesini sağlamak amacıyla ortaya çıkmış bir diyet.lahana_diyeti

Lahana diyeti her ne kadar hızlı kilo verdiriyor olsa da, tıpkı diğer tüm diyetlerde olduğu gibi bir uzman kontrolünde yapılmalıdır. Bol bol su tüketilmeli ve ek vitaminler alınmalıdır.

Lahana diyeti, yalnızca 1 hafta sürdürülmelidir. Aksi takdirde vücudunuz direncini kaybedecektir. Lahana diyetinin anahtarı olan lahana çorbasının tarifi:lahana_çorbası

Malzemeler

5 adet taze soğan

2 taze domates

1 büyük beyaz lahana

2 adet yeşil biber

1 demet maydanoz

Yapılışı:

Sebzeleri küçük küçük kestikten sonra bir tencereye atın ve malzemelerin üzerini örtene kadar su ilave edin. 10 dakika hızlı ateşte kaynattıktan sonra, sebzeler iyice yumuşayıncaya kadar pişirin. Dilerseniz blenderdan geçirebilirsiniz.

Bu enfes çorbayı yapmak için gerekli olan tüm malzemeler Migros’ta! Migros Sanal Market için tıklayın! Diyeti yapmak istemiyorum ama lahanalı farklı ve leziz tarifler denemek istiyorum diyenler için lahana tarifleri Migros TV’de! Farklı lahana tarifleri için tıklayın!

* Lahana çorbasını bir öğünde tek başına tüketmemelisiniz. Mutlaka diğer besinlerle birlikte yemelisiniz. Diyeti 1 haftadan fazla sürdürmeyin. Aksi takdirde diyet, beslenme bozukluğuna yol açar. Diyete başlamadan önce mutlaka bir beslenme uzmanına danışın.