Lavabo Kokuları Nasıl Giderilir?

Birçok ev hanımı için mutfak, evin en özel bölümü. Günün uzun saatlerini mutfakta harcayıp en güzel sonuçlar için oldukça emek harcanan o alan için yapılacaklar hiç bitmiyor. Bunca emek harcanıp her şeyin en güzelinin istenmesi gayet doğal; ancak bazen mutfaklarda lezzetli yemeklerin dışında pek de hoş olmayan kokuların da yükseldiği hazin bir gerçek.

lavabo-gideri-acma

Etrafta her şey yerli yerinde, nereden yükseliyor bu koku? Çöp mü kokuyor, yoksa kalan yemek mi? Hmm şu sessiz ve suçsuz gibi duran lavabo olmasın? O halde onu cezalandırıp, sizi de güzel kokusuyla ödüllendirecek birkaç önerimiz var. Hadi, uygulamaya başlayıp o sonsuz mutfak sevginizin önüne hiçbir engelin çıkmamasını sağlayın, onu daha da çok sevmenize yardımcı olun!

Limon Suyu ve Kabartma Tozunun Gücü Adınaaa!

Kötü kokuyu öldürmek için ilk olarak bu karışım ile başlıyoruz. Isıtmış olduğunuz limon suyunun içerisine 1 su bardağı kadar kabartma tozu ekleyin ve ocak üzerinde yavaş yavaş iyice karıştırın. Köpük şekline geldiğinde ocaktan alıp lavaboya dökün. 10 dakika boyunca lavaboyu hiçbir şekilde kullanmayın. Sonrasında lavaboyu ılık su ve deterjan ile detaylıca temizleyin. Tebrikler, kokudan en ufak bir kalıntı kalmadı!

lavabo

Kahve Telvesi Burda da Kahraman!

Kahve telvesinin cilt güzelliği için yararları birçoğumuz tarafından biliniyor, peki ya şimdi anlatacağımız gücü biliniyor mu?

Kahve telvesini lavabolarda oluşan kötü kokular için de doğal ve etkili bir çözüm olarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Kahve telvesini sadece hafif bir şekilde sulandırıp lavaboya dökmeniz yeterli. Sonrasında lavaboyu ılık su ve deterjan ile detaylıca temizleyin. Kokuya veda ettiniz bile!

kopuklu-turk-kahvesi

Limonun Mis Kokusu Her Şeyi Çözer!

Limonu yemeklerin hemen hemen her çeşidinde beğeni ile kullanmaktayız, güzel çözümler için neden kullanmayalım? Diyelim ki şahane bir salata hazırlayıp lezzetini limon suyuyla tamamladınız. Ya geriye kalan limon kabukları, atıyor muyuz? Asla! Limon kabukları ile lavabo giderini ovalayıp bol sıcak suyla durulayın. Lavabonun derinliklerinde oluşan o kötü kokuyla derinlemesine bir uygulama ile vedalaşın.

limon

Beyaz Sirke ile Tertemiz Sonuçlar!

Beyaz sirkeyi lavabo üzerinde gezdirerek dökün. Beyaz sirkenin mucizevi, dezenfektasyon özelliği ile bakterileri yok ederek kokusuz, tertemiz bir lavaboya merhaba deyin! 

Önemli not: Tüm bunları uygulayıp yine de sonuç alamıyorsanız, tesisat konusunda bir müdahale gerekiyor olabilir.