Yorgun Sabahlara Özel 7 ‘Makyajsız’ Güzel Görünme Tüyosu

Makyajsız da güzel görünmek… Duru güzellik ile büyülemek… Bir sade bakış ile hülyalara daldırmak… Hayaller Charlize Theron gerçekler yorgun bakışlı ayna siması… Konuya içinizi karartmak için böyle girmedik merak etmeyin sonunu güzel bağlayacağız. Efendim malumunuz herkes güne sanki makyajlıymışçasına dinç uyananlar kadar şanslı değil. Eğer ‘doğal güzellik’ yerine yapay güzellikten faydalanmak zorunda kalıyorsanız, bu yazımız size #iyigelecek. Sizin için makyajsız da güzel görünmenize yardımcı olacak tüyolar hazırladık. Alın çayınızı, bekliyoruz.

makyaj-onerileri

1- Renkten Korkmayın!

Renkli giyinmek, taze görünmenizin anahtarlarından biri. Özellikle kaçınmanız önerilen renk siyah. Siyah asil olduğu kadar matem rengidir de aynı zamanda. Bu yüzden seçeceğiniz renklerde siyahtan kaçınmanız daha iyi olacaktır.

makyaj1
2- Duşun Son 10 Saniyesine Dikkat!

Duşu sıcak almak âdetiniz olabilir. Bizim ricamız son 10 saniye 🙂 Duştan çıkmadan son 10 saniyede soğuk su ile yıkanın. Evet, bol titremeli olacaktır ancak kan deveranını hızlandıracağından aynı zamanda sizi dinç ve dinlenmiş de tutacaktır. Sabah duşu değil akşam duşu alanlardansanız da o zaman yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Gözlerinizi ve uykunuzu anında açacak ve beyninize “Haydi bakalım toparlan!” sinyali verecektir.

makyaj2

3- Küpe Seçiminin Önemi!

Turkuaz, mor ve mint yeşili küpelerin yüzünüzü ve gözünüzü daha dinç gösterdiğini biliyor muydunuz? Evet, bu renklerin yüzünüze yansıması cildinizin olduğundan daha güzel, gözlerinizin ise daha berrak olmasını sağlayacaktır.

makyaj3

4- Ne Kadar Su İçseniz Kardır!

Biz de çiçekler gibiyiz, canlanmak istiyorsak sulanmalıyız 🙂 Gün içinde bol bol su içerek cildimizi ve organlarımızı besleyebilir olası yorgunlukları da gideririz. Bu arada hemen ekleyelim; sabah güne baş ağrısı ile uyandıysanız, bol bol su içmek neredeyse ilaç etkisi gösterecektir. İnanabiliyor musunuz?

makyaj4

 

5- 20 – 20 – 20 Kuralını Uygulayın!

Bu kuralı daha önce duymadıysanız hemen açalım; 20 dakikada bir, 20 saniyeliğine, 20 adım uzaklaşın bilgisayarınızdan… Bu yöntem özellikle çalışan insanlar için şahane bir ‘iyi gözükme’ tüyosu da aynı zamanda.

makyaj5

6- Yorgunluk Dostu Göz Damlası!

Eğer doktorunuz da uygun görürse ve elbette onun onay verdiği bir göz damlası ile güne başlamak da taze bir başlangıç olabilir. Böylelikle gözleriniz daha canlı, beyaz kısımları ise daha berrak olacaktır.

makyaj6

7- Gülümseyin!

Ve geldik finale… Tüm kasveti anında aydınlatan, tüm yorgunluğu anında maskeleyen en etkili silah; gülümsemek. Siz gülün, dünya gülsün; dünya gülsün alem güzel gün görsün! 🙂

makyaj7

Her halinizle çok güzel olduğunuzu söylemiş miydik bu arada?

Güzel geçsin gününüz, yine görüşeceğiz 🙂