Dolgun Dudaklar İçin 5 Pratik İpucu!

Gözler kalbin aynası, dudaklar da ruhun yansıması. Kimi gün kıpkırmızı olur, kimi gün pastel tonlar sarıverir ruhu; hasılı ‘cazibe’ esastır. İşte bu ‘esas’tan hareketle sizin için şahane tüyolar araştırdık. Tıpkı bir uzman bir çözülmüşcesine dudaklarınızla fark yaratmaya hazırsanız, buyurun gözlerinizi aşağıya davet edelim.

1- Hayaller kalıcı ruj, gerçekler asansörde çıkan ruj!

Kalıcı ruj diye satılan rujlar sizi bir türlü tatmin etmiyor mu? Bir de şu yöntemi deneyin. Rujunuzu sürdükten sonra biraz bekleyin ve peçeteyi öpün 🙂 Evet hayaller romantik prens ama şimdilik peçeteyle idare edeceğiz. Neyse ne diyorduk? Peçeteyi öptükten sonra üzerine transparan pudra sürün ve sonra rujunuzu yeniden uygulayın. Renkler daha kalıcı olacaktır.

dolgun_dudaklar

2- Kimselerde olmayan ‘serbest çalışma’ ruj!

Kendi rujunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Ombre ruj tekniğini deneyin! Dudağınızın iç kısmına farklı, dış kısmına farklı tonlarda bir ruj uygulayın. Üzerine isterseniz kalıcılığı arttırmak için yukarıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

ombre_ruj_nasıl_sürülür

3- Kapatıcı mucizesi!

Gelin size müthiş bir tüyo verelim. Dudaklarınızın daha dolgun gözükmesi için üst dudağınıza kapatıcı sürün ve bir makyaj süngeri ile yayın. Sonra rujunuzu uygulayın. Bu, dudağınızın daha kalın gözükmesini sağlayacaktır. İnanmazsanız deneyin!

4- Dudaktaki kırışıkların minik çözümü!

Dudağınızda çatlak ya da kırışıklıklar varsa, rujunuzu fırça yardımı ile sürün. Fırça, boşlukları dolduracak ve dudağınızın daha pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

fırça_ruj

5- BONUS: Doğal dudak dolgunlaştırıcısı!

Ameliyatsız, kimyasalsız tamamen evdeki malzemelerle doğal bir dolgunlaştırıcı maske tarifi hazırlayalım. Bal, salatalık ve yoğurt ana malzemeler. Bunları bir kapta birbirine karıştırın ve dudağınıza sürün. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra yıkayın. Dudaklarınızın pürüzsüzlüğüne inanamayacaksınız!

Kaş, göz gerisi söz diyenlerdenseniz şurada sizin için hazırladığımız videolarımıza da mutlaka göz atın deriz. MigrosTV dünyasında sizi bekleyen daha peeeek çok sürpriz var.

Çıkıp çıkıp gelin olur mu? 🙂