Mayo ve Bikini Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Nokta

Mayo ve bikini seçimi, vücudunuzu vezir de edebilir rezil de… Bu nedenle vücut tipinize en uygun olan modelleri önceden belirlemeli ve alışveriş turuna öyle çıkmalısınız. Doğru model için nelere dikkat etmeniz gerekir birlikte bakalım.

1. Göğüsleriniz Küçükse…

Küçük göğüslere sahipseniz yapmanız gereken straplez modellere yönelmektir. Modele ek olarak fırfır olması ve canlı renklerde bir üst olması göğüslerinizin olduğundan daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda çaprak askılı, drapeli mayo ve bikinileri de tercih ederek harika görünebilirsiniz.

tatil-kiyafetleri

2. Göğüsleriniz Büyükse…

Kalın askılı bir model, büzgülü bir model, tek renk ve desensiz bir model daha iyi görünmenize yardım edebilir. Aynı zamanda bikini ya da mayonuzun göğüslerinizi taşırmayacak kadar geniş ve esnek bir kumaşta olmasına özen göstermelisiniz.

mayo-secimi

3. Kalçalarınız Genişse…

Geniş kalçalara sahipseniz yapmanız gereken daha ince olan belinizi ön plana çıkarmak olacaktır. Bunun için belinize tam oturan, bel kısmının daha koyu renkte olduğu kemerli modeller, canlı ve renkli desenler, hareketli çizgiler güzel bir tercih olacaktır. Tek renkte olan bel kısmı, farklı renklerde olan kalça kısmı sayesinde dikkatler dağılacak ve göz yanılması sayesinde beliniz daha ince, kalçanız daha küçük görünecektir.

bikini-secimi

4. Göbeğiniz Varsa…

Tüm sene ne yapsanız da göbeğiniz erimedi ve mayo-bikini sezonu geldi çattı mı? Panik yok! Düz, desensiz ve koyu renklere sahip bir mayo ile durumu çözebilirsiniz. Aynı zamanda siyah gibi çok koyu renklerdeki, ipli modele sahip bikiniler ile de daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz.

tatil-hazirliklari

5. Boyunuz Kısaysa…

Bacak oyuğu yüksek kesimli modeller, bantlarla hareketlendirilen mayo ve bikiniler, dikey çizgili desenler boyunuzun daha uzun görünmesine büyük ölçüde yardımcı olur. Aynı zamanda bacaklarınızın ön planda olmasını istiyorsanız kesinlikle mayo değil bikini tercih etmelisiniz.

tatil-listesi

6. Boyunuz Uzunsa…

Bikini yerine mayo giymeyi tercih ederek bacaklarınızı ön plana kolayca çıkarabilirsiniz. Bel kısmı oturan, vücudunuzu saran, düz modeller, rengi ne olursa olsun gözleri bacaklarınıza çevirerek daha hoş görünmenizi sağlar.