Minik Prensesinizin Papatya Tacı Solmasın…

Sevimli minik kızların en hoşlandıkları şey kendilerini prenses gibi hissetmeleridir. Perdelerden kendilerine kıyafet yapmaya, taç takmaya bayılırlar. Bahar aylarının olmazsa olmazı papatya taçlar ile kendilerini gerçek bir prenses gibi hissederler. Ancak minik prensesinizin mutluluğu papatyalar solana kadardır. Bu mutluluk uzun sürsün istiyorsanız, size şahane bir önerimiz var! Solmayan Papatya Taç! Güzel kızınız ile birlikte yapacağınız bu taç ile hem yavrunuz kendini özel hissedecek hem de sizinle birlikte el becerilerini geliştirmekten büyük keyif alacak. Arkadaşlarında olmayan, yalnızca kızınıza özel solmayan papatya tacın yapımı da oldukça pratik!Prenseslere özel solmayan papatya taç için ihtiyacınız olan malzemeler:

3-4 adet farklı renklerde ışıltılı eva adı verilen köpük karton (kırtasiyelerde ve hobi marketlerde kolayca bulabilirsiniz)
1 yumak renkli yün sağlam ip
1 rulo dekoratif kurdele
Makas
Yapılışı:

Eva kartonlarınıza aynı boyutlarda çiçek şekilleri çizin ve çizdiğiniz çiçekleri kesin. Ardından çiçeklerinizin yapraklarının orta kısmına yakın olan iki ucunda ipin geçeceği boyutta delik açın. Çiçeklerinizi ipe dizin ve çiçeklerin aralarına kurdelenizi bağlayın. Minik prensesinizin başına uygun boyuta ulaşınca ipi bağlayın ve fazla ipi kesin. İşte bu kadar! Prenseslere özel solmayan taç hazır.
prenses_Tacı
papatya_tacı
Solsa da bu mevsimde taptaze papatyalardan yapılan taçsız olmaz diyorsanız, size oldukça pratik taze çiçeklerden yapacağınız bir taç önerimiz daha var! minik prensesiniz baharı saçlarında hissederken, bu taca bayılacak!Taptaze Bahar Tacı için ihtiyacınız olan malzemeler:Rengarenk taze çiçekler
Yeşil kalın bant
Yeşil kalın yün ip

Yapılışı:
Çiçeklerinizin saplarını eşit boyda kesin. Küçük demetler halinde bantlayın. Küçük demetlerinizi ipe bantlayın. Tüm ip boyunca demetleri alt alta sıralayın. İşte tacınız hazır!

1406851200-adfb59cc32fdc66b3bc0dc56d45e2cf2