Muhtemelen Daha Önce Bilmediğiniz 5 Güzellik Sırrı!

Gün geçmiyor ki yeni güzellik sırları gün yüzüne çıkmasın, trendler başımızı döndürmesin. Evet sevgili okurlarımız, yine mi çok güzeliz, yine mi çok çiçek?

ruj-surme-teknikleri

1- Mat Ruj Nasıl Yapılır?

Parlak ruju mat yapmanın en pratik yolu; peçete! Rujunuzu sürdükten sonra üzerine peçete kapatın ve parlaklığını alması için 5 saniye bekletin. Karşınızda yeni mat rujunuz!

ruj
2- Güzel Dudaklara Doğal Çözümler!

Ben buradayım diyen rujların temeli, pürüzsüz dudaklar malum. Peki bu nasıl olacak? İhtiyacınız olan esmer şeker, zeytinyağı, vanilya. Hepsini karıştırın ve macun kıvamına getirdikten sonra dudağınıza sürün; kullanılmayan bir diş fırçası ile nazikçe masaj da yapabilirsiniz.

dudak
3- Cildinizdeki Kimliği Belirsiz Kuruluk!

Cildinizdeki kuruluğun kaynağı elbette cilt tipiniz ancak uyguladığınız pudra da bunun sebebi olabilir. Mineral bazlı pudralar kullanmayı tercih edin ve makyaj yaparken fırçayı yüzünüze yalnızca bir kez geçin; ikinci tekrar kalın bir katman oluşturacak ve cildinizin nefes almasını engelleyecektir.

pudra
4- Topaklanan Rimeller İçin!

Rimeliniz özellikle yeniyse, topaklanmaya daha meyilli olabiliyor. Bunu önlemek için maskara fırçanızı bir peçeteye sürtün ve rimel fazlasını alın. Sonra kirpiğinize uygulayın. Daha az topaklanacaktır! Bu söylediğimiz işlem kuru rimelde pek etkili olmaz onu da belirtelim hemen.

rimel

5- Vazelin Mucizesi!

Makyaj temizleme sütünüz bittiyse ve elinizin altında vazelin varsa, buyurunuz ideal yüz temizleme ve nemlendiricisi karşınızda! Pamuğa biraz vazelin sürün ve yüzünüzü silin. Ardından yıkayın ve nemlendirici bile sürmeye gerek kalmayan yüzünüze bakmaya doyamayın 🙂

vazelin
Bitmedi, devamı gelecek… Çok yakında… Bizi takibe devam değil mi? 🙂