Muhtemelen Yanlış Yerde Muhafaza Ettiğiniz 5 Şey

Muhafaza işleri önemli işler tabi; yiyeceklerin ömrünü uzattığı gibi sinir sistemimizi korumamıza da yardımcı olur çünkü kaybolan ve yitirilen şeyler strese sokabilir bizi 🙂 Bu yazımızda sizin için muhafaza koşullarını ele aldık.

1- Unu poşetinde saklıyorsanız bu alışkanlığınızı terketmenizde yarar var. Cam şişede ve serin bir ortam muhafaza ederseniz çok daha uzun ömürlü olacaktır.

baharatlar

2- Soslara geldik. Bakteri üretmemesi ve bozulmaması için dolapta saklamanızda yarar var. Genelde ketçap vb. gibi sosları dışarıda bırakıyoruz ama onlar da bozulmaya meyilli.

sos tarifleri

3- Bazı özel kıyafetlerinizin zarar görmemesi için çekmece yerine şeffaf kıyafet poşetine koyabilirsiniz.

kiyafet

4- Yoga minderinizi arabada muhafaza edenlerdenseniz aman dikkat. Minderin içindeki materialin maddesinin bozulmaması için güneş ışığından uzak tutun. Yoga matlarının içeriği diğerlerine göre farklı oluyor çünkü.

yoga

5- İlaçların içindeki pamuğu kutuyu açtıktan sonra çıkarmayı unutmayın. Bir kere hava alan pamuk, mikrop üretecektir. Ayrıca ilaçlarınızı banyoda muhafaza ediyorsanız onları da mutfağa transfer etseniz iyi olur. Banyodaki nem, ilacı bozabilir.

mutfak fikirleri