Nar Kabuğu Çayının 6 Faydası

Meyve olarak tüketimi pek sevilen narın, kabuklarının da çok faydalı olduğunu ve bu kabuklardan hem lezzetli hem de faydalı bir çay hazırlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Yazımızın devamında nar kabuğu çayının faydalarına değindik. Siz de narın kabuklarından faydalanmak ve hayatınıza farklı bir çay eklemek istiyorsanız buyurun detaylara…

1. C Vitamini Kaynağıdır

Güçsüz düşen bağışıklık sisteminin tekrar güçlenebilmesi ve sizi hastalıklardan koruyabilmesi için önemli olan C vitamini nar kabuğu çayında bolca bulunur. Siz de nar kabuğu çayı içerek hem güne keyifli bir mola verebilir hem de C vitamini ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

2. Detoks Etkisi Taşır

Kötü beslenme ya da kötü yaşam şekillerinin organlarımızdaki olumsuz etkisinden kurtulabilmek için hepimizin belirli aralıklarla detoks programı uygulaması gerekir. Yenilenmenizi sağlayacak, faydalı bir detoks dönemi için nar kabuğu çayı tüketmek harika bir fikir olabilir. Nar kabuğu çayı, antioksidan etkisi sayesinde vücudun toksinlerden kurtulmasını ve tazelenmesini sağlar.

3. Sindirime Yardımcıdır

Fazla kaçırdığınız bir yemek sonrasında vitamin deposu bir seçenekle sindirim sürecinizi rahatlatmaya ne dersiniz? İşte nar kabuğu çayı tam da bunun için harika bir seçim! Nar kabuğu çayı; ishal, kabızlık, ülser gibi mide ve sindirim ile ilgili tüm rahatsızlıkların iyileşmesinde etkili bir yardımcıdır.

4. Damarları Açar

Nar kabuğu çayı, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Kolesterol nedeniyle tıkanan damarların açılmasına, kolesterolün dengelenmesine olumlu etkilerde bulunur. Siz de nar kabuğu çayını düzenli tüketerek kalp ve damar rahatsızlıklarından korunabilir, daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

5. Saçları Besler

Kişisel bakımda doğal seçeneklerden yanaysanız nar kabuğu çayını listenize eklemeye hazır olun. Nar kabuğu çayını soğuttuktan sonra bir sprey yardımıyla saç diplerinize ve saç uçlarınıza sıkarak saçlarınızın güçlenmesini sağlayabilir, daha kolay uzamalarına katkıda bulunabilirsiniz.

6. Kemik Erimesinden Korur

Nar kabuğu çayı, kemik yoğunluğu kaybını önleyebilmektedir. Kadınlarda menopoz sonrası görülen, halk arasında bilinen adıyla kemik erimesi yani osteoporozdan korunmak için iyi bir yardımcıdır. Siz de kemiklerinizin daha güçlü olduğu bir yaşlılık dönemi geçirmek için nar kabuğu çayından faydalanabilirsiniz.