Nar Lekesinden Kurtulmanın 3 Kolay Yolu

Kış mevsiminin popüler meyvesinden narın tadı bir başka fakat onu yerken sağa sola sıçrayan suyunun lekesini çıkartmak başa bela diye düşünüyor olabilirsiniz. İşte size nar suyu lekesini çıkartmak için birkaç tüyo. 

nar

1)      Sade Soda

Ne kadar dikkat ederseniz edin nar yerken ellerinizin kıpkırmızı olmasından kaçamazsınız fakat bu kırmızı görüntüden kurtulmak için uygulayabileceğiniz bir yöntem var. Nar yedikten hemen sonra önce ellerinizi soğuk suyla güzelce yıkayın. Ardından sade bir sodayı avuç içlerinize dökün ve ellerinizi ovarak yavaş yavaş yıkayın. Ellerinizi ovdukça nar lekesinin de kaybolduğunu göreceksiniz. 

2)      Limon Kolonyası 

İstenmeyen nar lekesine anında müdahale edebilme şansınız varsa limon kolonyasını deneyin. İster kıyafetinizde, ister halınızda ya da başka bir kumaş üzerinde oluşan bir iz olsun, nar suyunun döküldüğü yere o anda bolca limon kolonyası dökün. Ardından temiz ve beyaz bir bez ile güzelce ovalayın. 

nar-lekesi

3)      Çamaşır Suyu

Eğer kurumuş kalmış bir nar lekesi probleminiz varsa deterjana başvurabilirsiniz. Öncelikle kurumuş lekenin bulunduğu bölgeyi ıslak bir bez ile ovarak, lekeyi güzelce yumuşatın. Sonra yumuşattığınız yerin üzerine deterjan dökün ve deterjanın olduğu yeri hafifçe ovun. Ovma işlemi biter bitmez aynı bölgeyi kurumasına izin vermeden soğuk suyla durulayın. Lekenin neredeyse kaybolduğunu fark edeceksiniz ama işleminiz henüz bu aşamada bitmiyor. Son adım olarak da kumaşınızı çamaşır makinasına atarak her zaman kullandığınız ayarlarınızda yıkayın ve kurumuş nar lekelerine elveda deyin.