Narın Her Tanesinden Yararlanabilmenin 7 Hali

Bereketin simgesi olan nar, aynı zamanda birçok tarifin de ana malzemesi olma özelliğini taşıyor.
Yazımızın devamında narın her tanesinden yararlanabileceğiniz, nar kullanarak yapabileceğiniz birbirinden nefis önerileri bulabilirsiniz. Eğer sizin de meyveler arasında en sevdiğiniz seçenek nar ise onun şimdi sıralayacağımız 6 farklı halini tanımanın tam zamanı. İşte detaylar…

  1. Reçel ya da Marmelat Hazırlayabilirsiniz

Kahvaltıda şöyle güzel renklisinden, en tatlısından bir seçeneği gözleriniz arıyor, damağınız onun eksikliğini hissediyorsa size önerimiz güzel bir nar reçeli ya da nar marmelatı yapmanız olacaktır! Kızarmış ekmeklerinizi ya da sıcacık kurabiyelerinizin arasını süsleyecek bu nefis seçenekler için hemen mevsimin en nefis narlarını seçmeye koyulun!

  1. Salata Hazırlayabilirsiniz

Nar tanelerinin faydalarını artırmak için ondan salata hazırlayabilirsiniz. Kinoa, marul, göbek, salatalık, domates, havuç gibi aklınıza gelen, damağınıza uyan hangi seçenekler olursa olsun nar taneleri onlara uyum gösterip en leziz salatayı hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Siz de hafif ve lezzetli bir öğün geçirmek istiyorsanız narın katkılarıyla nefis ve renkli bir salata için hazırlıklara başlayın!

  1. Çikolata Hazırlayabilirsiniz

Ev yapımı çikolata hem de nar tanelerinin süslediği ev yapımı çikolata fikri ne kadar da cazip, öyle değil mi? Nar tanelerinden bu kez leziz bir çikolata hazırlayıp kahvenize eşlik edecek, gününüze keyif katacak bir lezzet yaratabilirsiniz.

  1. Pasta Hazırlayabilirsiniz

Nar taneleri, pasta süslemeleri için pratik bir seçenektir. Kırmızı rengiyle yılbaşı ya da Sevgililer Günü kutlamaları için harika bir uyum yakalayacak narlı pasta fikrini bizce bir kenara not edin ve en kısa zamanda uygulamaya geçirin.

Narlı Chia Pudingi Tarifi

  1. Sirke Hazırlayabilirsiniz

Elma sirkesi, üzüm sirkesi derken nar sirkesiyle de tanışmaya ne dersiniz? Genellikle pek bilinmeyen nar sirkesi, faydalı içeriği ve farklı lezzetiyle yemeklerinizi süslemeye çoktan hazır. Siz de narın farklı hallerinden yararlanmayı istiyorsanız ondan mutlaka nar sirkesi hazırlamayı denemelisiniz.

  1. Sos Hazırlayabilirsiniz

Narın hafif ekşi ve tatlı lezzetinden sos yaparak değerlendirmek en harika fikirlerden biridir. Akşam yemeğine özel konuklar bekliyorsanız et ya da tavuk yemeklerinizi nar sosu ile tamamlayarak ortaya kendinden epey söz ettirecek bir seçenek çıkarabilirsiniz.

  1. Su Hazırlayabilirsiniz

Meyve suları sizin de vazgeçilmezleriniz arasındaysa yemeklerinize eşlik edecek, vitamin dolu bir seçenek olacak nar suyunu çok sevebilirsiniz. Mevsimin en taze narlarını alıp suyunu sıkarak, bebekten yetişkine herkesin favorisi olacak bir nar suyu hazırlayarak nardan en güzel şekilde yararlanabilirsiniz.